Skrzypce Stradivariusa, które zaginęły podczas wojny, znów w...

  Skrzypce Stradivariusa, które zaginęły podczas wojny, znów w Polsce

  red.

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Skrzypce Stradivariusa, które zaginęły podczas wojny, znów w Polsce
  1/7
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Instrument sławnego skrzypka Antonia Stradivariego wróciły do kraju. Kupił je polski biznesmen i ambasador ONZ w Polsce Roman Ziemian.
  Do ojczyzny powróciła cenna relikwia — słynne skrzypce Stradivariusa, które zaginęły podczas II wojny światowej. Skrzypce zostały wykonane przez wielkiego mistrza Antonia Stradivariego 333 lata temu. W latach wojny przedmioty kultury i sztuki o wielkiej wartości
  były masowo wywożone z okupowanej Polski. Wśród nich były skrzypce Stradivariusa.

  Dziś znów są w kraju. A to za sprawą biznesmena, założyciela Fundacji FutureNet i Ambasadora Narodów Zjednoczonych w Polsce, Romana Ziemiana, który aktywnie wspiera zachowanie polskich wartości kulturalnych, który wydał fortunę na kupno skrzypiec. - Kultura i biznes powinny iść w parze. Kto, jeśli nie biznes, może zapewnić niezbędne wsparcie, aby nie tylko zachować, ale także doprowadzić kulturę kraju do wyższego poziomu? Nasza firma osiągnęła wielki sukces i teraz musi podzielić się nim zresztą - mówi Ziemian.

  Słynni polscy muzycy i osoby związane z kulturą są niesamowicie podekscytowani tym wydarzeniem nie ukrywają wdzięczności podkreślając, że Roman Ziemian wniósł olbrzymi wkład w odnowienie dziedzictwa kulturowego Polski, zwracając Ojczyźnie najcenniejszą muzyczną relikwię.

  Wiadomo już, kto stanie się właścicielem instrumentu muzycznego, którego nie dotknął skrzypek od ponad 30 lat. 30 listopada skrzypce Stradivariusa w końcu przełamały odwieczną ciszę i dały publiczności prawdziwą przyjemność słuchania na premierze płyty z
  instrumentami klawiszowymi Hidden Violin w rękach słynnego muzyka Janusza Wawrowskiego. Skrzypek powiedział, że granie na instrumencie wielkiego mistrza Stradivariusa było jego wielkim marzeniem, które spełniło się dzięki Romanowi Ziemianowi.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Kultura - wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Zdjęcia - kultura

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Narodowe Czytanie Wesela w Słupsku