Słaby występ słupskich judoków w Pucharze Polski w Skierniewicach

Paweł Sikorski
Nie najlepiej wypadli słupscy judocy w Skierniewicach.
Nie najlepiej wypadli słupscy judocy w Skierniewicach. Fot. archiwum
Nieudane zawody zaliczyli słupscy judocy w Skierniewicach. Podczas Pucharu Polski Juniorów młodszych najwyżej z zawodników reprezentujących STS Gryf-3 Słupsk została sklasyfikowana Gabriela Mikołajczyk.

Największe nadzieje na medal pokładane były w Rafale Błońskim. Słupski judoka, który występuje w kategorii 60 kg, bardzo dobrze prezentował się podczas zawodów poprzedzających PP. 7 marca w trakcie zawodów w Gdyni, które były uznawane za eliminacje do głównego PP, Błoński nie dał szans innym zawodnikom w swojej kategorii wagowej. Wygrał pięć walk (wszystkie przed czasem) i zajął pierwsze miejsce.

Z dobrej strony pokazali się również Gabriela Mikołajczyk (drugie miejsce w kategorii 52 kg) oraz Przemysław Ilgiewicz (drugie miejsce w kategorii 55 kg).

Występ w turnieju głównym w Skierniewicach był jednak nieudany dla słupszczan. Najlepiej poradziła sobie Gabriela Mikołajczyk, która zajęła siódmą lokatę, ex aequo z Alicją Musialik z klubu Czarni Bytom. Młoda zawodniczka stoczyła łącznie cztery walki. W pierwszej z nich przegrała 0:10 z Żanetą Rerutko (UKJ 225 Warszawa). Tym samym musiała walczyć w repasażach. Obronną ręka wyszła z dwóch walk - 5:0 z Magdaleną Popielawską (Czarni Bytom) oraz 10:0 z Joanną Milej (AZS Zarząd Środ. Poznań). W finale repasaży Mikołajczyk nie sprostała Karolinie Zięba - porażka 0:10 i w efekcie siódme miejsce w klasyfikacji końcowej.

Jeszcze słabiej wypadli mężczyźni. Jeden z faworytów do medalu w kategorii 60 kg - Rafał Błoński przegrał pierwszą walkę 0:7 z Pawłem Brotem z KS Gwardii Łódź i zakończył występy z jedną porażką na koncie.

Z kolei Przemysław Ilgiewicz stoczył dwie walki. Obie zakończyły się bardzo niepomyślnie dla Przemka - porażki 0:10 Patrykiem Wawrzyczekiem oraz Bartoszem Dobranowskim.

W Pucharze Polski najlepiej poradzili sobie zawodnicy Gwardii Bielsko-Białej oraz Juvenii Wrocław.