Słowaccy lekkoatleci zaręczyli się po zakończeniu zawodów w chodzie sportowym na mistrzostwach świata w Budapeszcie [WIDEO]

Jacek Kmiecik
screenshot World Athletics
Słowacki lekkoatleta Dominik Cerny oświadczył się rodaczce Hanie Burzalovej po ukończeniu 35-kilometrowego chodu podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce 2023, które odbywają się w Budapeszcie.

Pierścionek zaręczynowy zaprezentowany w kamerze

Gena Burzalova w zawodach kobiet zajęła 28. miejsce i zobaczyła, jak Dominik Cerny, który pokonał już ten sam dystans, klęknął na kolano i się oświadczył. Słowacka sportsmenka pozytywnie zareagowała na propozycję małżeństwa, pocałowała pana mółodego i pokazała pierścionek kamerze. Cerny w rywalizacji mężczyzn zajął 19. miejsce.

Hiszpańska para triumfatorów chodu na 35 km

W chodzie sportowym na 35 km zwyciężyli hiszpańscy lekkoatleci – Maria Perez i Alvaro Martin. Perez przeszła 35 km w czasie 2:38,40 i pobiła rekord mistrzostw świata o 36 sekund. Martin ustanowił rekord kraju na 35 km. Jego wynik to 2:24,30.

Zdziebło i Tomala zawiedli na całej linii

Podwójna srebrna medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Eugene (Oregon, USA), Katarzyna Zdziebło dostała od sędziów cztery ostrzeżenia i została zdyskwalifikowana, podobnie jak w chodzie na 20 km. Olga Chojecka zajęła ósme miejsce poprawiając rekord życiowy na 2:46.48. Agnieszka Ellward była osiemnasta i również uzyskała najlepszy czas w karierze - 2:56.51.

Mistrz olimpijski 2020 z Tokio na 50 km Dawid Tomala nie ukończył chodzu na 35 km na mistrzostwach świata, schodząc z trasy. Jakub Jelonek wynikiem 2:38.45 zajął 26. miejsce. Artur Brzozowski został po czterech ostrzeżeniach zdyskwalifikowany.