Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Słowińska Grupa Rybacka przenosi terminy konkursów na dotacje

WF
Wojciech Frelichowski
W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa Słowińska Grupa Rybacka przeniosła terminy trzech konkursów, których pierwotny termin upłynąłby na początku kwietnia.

Słowińska Grupa Rybacka odwołała nabory wniosków w konkursach na dotacje. Jak poinformowano, zostaną one rozstrzygnięte w najbliższym możliwym terminie po zażegnaniu zagrożeń związanych z koronawirusem oraz po zakończeniu procedury ponownego ogłoszenia naborów.

Stocznię Ustka SA sprzedano w czerwcu 2006 roku. Licytacja komornicza potoczyła się szybko i towarzyszyła jej burza. Nieruchomości za prawie 5,5 miliona złotych kupiła spółka "Euro-Industry". Jej ówczesny prezes Jerzy Malek chciał, by na tamte  tereny przeniosło się centrum Ustki. Trzy hektary terenu i zabudowania po wschodniej stronie Ustki oszacowano na ponad 7,3 miliona złotych. To warsztaty, hala, gierkowski biurowiec, piaskarnia, malarnia, magazyny, a przede wszystkim nabrzeże z akwenem wodnym. Na licytacji poszły za trzy czwarte ceny, czyli niecałe 5,5 miliona złotych.

Przez lata w usteckiej stoczni produkowano między innymi szalupy zlaminatów. Zapraszamy do archiwalnej galerii zdjęć naszego fotoreportera, który uwiecznił na swoich zdjęciach proces produkcyjny takiej szalupy w jednej z hal w Ustce. Zobaczyć możecie również archiwalne publikacje Głosu Pomorza o usteckiej Stoczni.

ZOBACZ TAKŻE: Z Archiwum Głosu Pomorza: Stocznia Ustka

Stocznia Ustka chce przebudowywać kadłuby statków na domy pływające na wodzie

Pożar hali produkcyjnej MKJ Stocznia Ustka (szczegóły, zdjęcia, wideo)

Stocznia przeszła do historii

Budowali łodzie w Stoczni Ustka. Od niedawna produkują pod szyldem Caravela

Jak w Ustce łodzie bojowe dla Nigerii budowali

Ustka. Jerzy Malek wyburza gierkowską stocznię

Kolosy na wodzie

Pomysł na stocznię w Ustce jest, ale jeszcze mglisty

Domy na wodzie chce produkować Stocznia Ustka (zdjęcia)

O tym, jak bezpieka w stoczni Ustka toaletę zabezpieczała


Rosjanie zwodowali atomowy lodołamacz "Sybir"

Stocznia w Ustce. Tak wyglądała kiedyś produkcja szalup

Pieniądze przeznaczone na poszczególne działania pozostają w budżecie, w związku z czym wysokość dofinansowania się nie zmieni. Osoby, które przygotowują się do złożenia wniosków, mogą przesyłać je do konsultacji na adres mailowy SGR [email protected].

CZYTAJ TEŻ

Nabory kierowane do wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z obszaru SGR dotyczyć będą podejmowania lub rozwoju działalności gospodarczej związanej z wodnym potencjałem obszaru oraz rozwijania łańcuchów dostaw produktów rybackich. Natomiast trzeci konkurs skierowany będzie do osób z sektora rybackiego, które zamierzają dywersyfikować swoje dochody.

CZYTAJ TEŻ

Osoby chcące założyć lub rozwinąć działalność w zakresie potencjału wodnego mogą uzyskać dofinansowanie do 222 408,50zł na jeden projekt. W przypadku rozwinięcia łańcuchów dostaw maksymalna kwota dotacji wynosi 248 053,68zł. Natomiast wsparcie na dywersyfikację rybackich źródeł przychodów to 235 418,71zł. Intensywność pomocy dla rybaków przybrzeżnych ustalona jest na poziomie 80 procent. Pozostali wnioskodawcy będą musieli wnieść min. 50 proc. wkładu własnego.

Zobacz także: Stocznia Ustka - jeden ostatnich zakładów, jaki został w mieście

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto