Ślubowanie klas pierwszych Policyjnego Liceum...

  Ślubowanie klas pierwszych Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ślubowanie klas pierwszych Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku
  1/32
  przejdź do galerii

  Ślubowanie klas pierwszych Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku ©PLO Słupsk

  W grudniu w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych o profilu policyjnym. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, uczniowie, rodzice pierwszoklasistów, przedstawiciele policji oraz dyrekcja.
  Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku pani dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI Monice Stępnik przez pełniącego funkcję dowódcy uroczystości Krzysztofa Straszaka.

  W imieniu Komendanta Szkoły Policji w Słupsku przybył kierownik Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego mł. insp. Maciej Kalinowski. Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku reprezentował naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Słupsku kom. Marcin Kaduszkiewicz. Wraz z nim był również zastępca komendanta Komisariatu Policji I w Słupsku kom. Leszek Głuchowski.

  W swoim przemówieniu dyrektor Monika Stępnik podkreśliła wagę uroczystości, a także znaczenie słów roty zarówno dla uczniów klas pierwszych, jak i całej społeczności szkolnej.

  Uczniowie z klas pierwszych składali ślubowanie na flagę państwową. Treść roty ślubowania odczytał pełniący tego dnia funkcję lektora Arkadiusz Herman – wykładowca w PLO.

  Po ślubowaniu odprowadzono flagę państwową i nastąpiła część artystyczna.

  Nie zabrakło również mocniejszych emocji. Uczniowie trzeciej klasy policyjnej zaprezentowali pokaz technik interwencji - licealistów przygotował Arkadiusz Herman. Uroczystość została zakończona złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości Krzysztofa Straszaka.

  - Cała uroczystość przebiegła w podniosłym, patriotycznym nastroju. Jednym z jej celów jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Liczymy również na zrodzenie się wśród uczniów PLO dumy z przynależności do klasy mundurowej i wywołanie poczucia jedności w ramach tzw. esprit de corps (duch korpusu). Inny cel, to wprowadzenie tych uczniów, którzy w przyszłości staną się funkcjonariuszami policji w klimat ślubowania, jakie składają policjanci – mówi Krzysztof Straszak, dowódca uroczystości i nauczyciel w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy ZSI w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (30)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (30) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!