Słupia nie dała rady liderowi z Olkusza (wideo)

W Słupsku nie było niespodzianki w pierwszoligowym spotkaniu szczypiornistek. Miejscowa Słupia okazała się za słaba na SPR Olkusz i przegrała 30:38 (12:19).

W 7. minucie słupszczanki przegrywały 3:5. Od tego stanu olkuska drużyna dyktowała warunki na boisku i sukcesywnie odjeżdżała od gospodyń. W 18. minucie było 6:10, w 28. minucie 11:17 i na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 12:19.

W I połowie Słupia nie potrafiła wykorzystać pięciu rzutów karnych. Również w II połowie gra odbywała się pod kontrolą gości. Na tablicy wyników było 22:29 w 45. minucie, 28:37 w 57. minucie, 30:38 w 60. minucie. Słupski zespół prowadziła trenerka Anita Unijat. Wśród słupszczanek najskuteczniejszą zawodniczką była Jagoda Błaszkowska - 7 bramek.

Z grona olkuskich szczypiornistek najlepszą snajperką okazała się Alicja Zacharska (liderka klasyfikacji najlepszych strzelczyń w I lidze) - 12 goli. Po słupskim meczu Zacharska ma na koncie 115 goli.