Słupia Słupsk - Zgoda Ruda Śląska 20:27 (11:11) - zdjęcia

Łukasz Capar
Adriana Szabała (niebieski strój) zdobyła pięć goli w meczu ze Zgodą.
Adriana Szabała (niebieski strój) zdobyła pięć goli w meczu ze Zgodą. Łukasz Capar
Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania Słupia miała szansę, aby pokonać lekceważące je zawodniczki Zgody. Przy stanie 19:23 do rzutu karnego podeszła Agnieszka Łazańska-Korewo.
Slupia Slupsk - Zgoda Ruda Śląska 20:27 (11:11) (Fot. Lukasz Capar)

Słupia Słupsk -Ruda Śląska 20:27

- Miała rzucić nad rękami bramkarki, tam, gdzie ma ona najmniejsze szanse na interwencję - komentował Adam Fedorowicz, szkoleniowiec Słupi. - Słupska szczypiornistka zrobiła inaczej, rzuciła w bok, piłka została wybroniona, a w kontrze zawodniczki Zgody zdobyły bramkę i odskoczyły na 24:19.

Takiego rezultatu Słupia już nie była w stanie odrobić. A szkoda, bo od początku gospodynie starały się utrudnić życie rywalkom. Niespodziewanie podopieczne Fedorowicza długo utrzymywały prowadzenie: 1:0, 2:1, 3:2, 8:6, 10:7, by jednak do przerwy dać sobie wbić kilka bramek. Jeszcze po pauzie, po golu Szabały, gospodynie prowadziły 14:12. Wtedy zaczęły tracić gole.

Znów wyszło, że przeciwniczki mają szerszy i bardziej ograny skład. W 48. minucie Zgoda prowadziła 20:15. Wtedy nastąpił jeszcze jeden zryw Słupi. - Takiej walecznej postawy oczekiwałem od nich we wszystkich meczach. Jeśli grają konsekwentnie, to co ustalimy, może być dobrze. Końcówkę dziewczyny rozegrały jednak w takim stylu, że po prostych stratach, kontratakach, przeciwnik wygrał. Z gry nie byliśmy gorsi od rywalek. One szybkim atakiem nas zabiegały, moje wciąż nie mają nawyku powrotu do obrony - podsumował Fedorowicz.

Słupia Słupsk - Zgoda Ruda Śląska 20:27 (11:11).

Słupia: Unijat, Łazańska-Korewo, Szabała po 5, Muchocka 3, Pniewska, Szczukowska 1, Marciuch 0, Żurawska 0. Broniły: Backiel i Łoś.
Inne wyniki

Carlos-Astol Jelenia Góra - Start Elbląg 33:34, Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Asseco BS Lublin 26:27, AZS AWF Warszawa - Interferie Zagłębie Lubin 17:40, Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:27, Klub Uczelniany AZS Politechnika Koszalińska - Łączpol Gdynia 25:24.