sportowy24
  Słupia trenuje z Czubakiem (wideo)

  Słupia trenuje z Czubakiem (wideo)

  Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W pierwszych zajęciach przed nowym sezonem pierwszoligowym piłkarkom ręcznym Słupi Słupsk pomaga biegacz Tomasz Czubak, rekordzista Polski na 400 m.

  Jeden z najlepszych polskich czterystumetrowców w historii, Tomasz Czubak, zadeklarował swoją pomoc w treningach Słupi Słupsk. To ważne, bo do tej pory za wszystko odpowiadał jeden szkoleniowiec. Teraz klub postawił na specjalistyczne przygotowania. Przez najbliższe dwa tygodnie zawodniczki trenować będą pod kierunkiem Czubaka w Lasku Północnym i na stadionie 650-lecia przy ul. A. Madalińskiego w Słupsku. Były biegacz reprezentacji Polski odpowiadać będzie za przygotowanie kondycyjno-wytrzymałościowe.
  - Na razie nie ma co mówić o formie, a raczej o samej pracy. Trzeba dobrze ją wykonać, żeby ta forma przyszła - powiedział na pierwszych zajęciach słupskich szczypiornistek Czubak.

  Słupia w poniedziałek rozpoczęła zajęcia przed nowym sezonem. - Nasza praca koncentruje się na dobrym przygotowaniu fizycznym i wytrzymałościowym. Dawka ćwiczeń będzie rosła z treningu na trening. Będę chciał jak najwięcej wycisnąć z dziewcząt. Będziemy szli schodkami, krok po kroku, żeby wejść jak najwyżej. Każdego dnia będzie coś innego na treningach - opowiada o przygotowaniach Czubak. Po dwutygodniowych zajęciach z nim słupska drużyna przejdzie już na halę, gdzie zaczną się zajęcia techniczno - taktyczne.

  Zobacz także: W Słupsku wystartował projekt Kids Athletics. Maluchy na start

  - Ja, podczas mojej części zajęć, chcę przekazać szczypiornistkom swoje doświadczenie. Wspólnie ze sztabem szkoleniowym Słupi chcemy doprowadzić do kompromisu treningowego. Mam nadzieję, że to wyjdzie pozytywnie dla całego zespołu i pomoże w zdobywaniu ligowych punktów - dodaje Czubak. Najprawdopodobniej w pierwszy weekend września zawodniczki Słupi wezmą udział w turnieju, którego gospodarzem będzie MTS Kwidzyn. Na dzisiaj w Słupi wciąż jednak czekają na potwierdzenie od organizatora zmagań.

  Prezentacja pierwszej drużyny i nowych strojów na sezon 2015/2016 odbędzie się 18 września. Pierwsze spotkanie w nowym sezonie w I lidze odbędzie 19 września (awansem). Słupia zagra z KPR Kobierzyce. Przypomnijmy, że ze Słupi odeszła trenerka Anita Unijat, za prowadzenie zespołu odpowiada duet Michał Zakrzewski i Agnieszka Łazańska. Do koszalińskiej drużyny Energa AZS odeszły 4 zawodniczki: Małgorzata Trawczyńska, Kamila Kaczanowska, Klaudia Domaros i Marcelina Budnicka.  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone