Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupsk > Gdzie kupić dobry i niedrogi rower

Zbigniew Marecki [email protected] tel. (059) 848 81 00 Fot. Krzysztof Tomasik
Józef Szymczak sprzedaje nowe rowery i komisowe, które sam serwisuje
Józef Szymczak sprzedaje nowe rowery i komisowe, które sam serwisuje
Promocje, sprzedaż wiązana, okazje w komisach albo sklepach internetowych – to najpopularniejsze formy kupna tańszego roweru w Słupsku.

Najczęściej trzeba polować na promocje cenowe. Rzadko, ale jednak, od czasu do czasu w słupskich sklepach rowerowych można skorzystać z takich okazji.

– Gdy dobre rowery nie mają przez kilka miesięcy zbytu, to organizujemy na nie promocje. Wtedy sprzedajemy je średnio o 100-200 złotych taniej. Teraz akurat mamy promocję na rowery marki Author – zdradza pracownik sklepu rowerowego Mikołaja Zielanta mieszczącego się przy ulicy Armii Krajowej w Słupsku.

Trudniej trafić na promocję w sklepie rowerowym Duet przy ul. Wileńskiej w Słupsku. – Mamy tak podpisaną umowę z producentem rowerów marki Kross, że ceny są sztywne, narzucane przez producenta – usłyszeliśmy od pracowników sklepu.

Jeszcze kilka lat temu w tym sklepie można było kupić taniej rower firmy Kross, oddając w zamian swój stary.

– Ta forma promocji była jednak prowadzona przez producenta tylko przez dwa lata. Teraz już nie obowiązuje, a my starych rowerów nie skupujemy – informują szefowie Duetu.

Rowery jak samochody

Za to stare rowery w rozliczeniu można zostawić w sklepie rowerowym Józefa Szymczaka przy ul. Wojska Polskiego.

– Coraz częściej przychodzą klienci, którzy chcą kupić nowy model roweru, a jednocześnie mają w domu całkiem jeszcze dobry pojazd, z którym nie mają co zrobić. Dlatego zdecydowałem się na wprowadzenie sprzedaży wiązanej – mówi Józef Szymczak. To on ocenia wartość roweru, który klient chce mu oddać w ramach rozliczenia.

– Gdy klient chce wstawić rower do komisu, który także prowadzę, wtedy on wyznacza cenę sprzedaży. Przy sprzedaży wiązanej ceny proponowane przeze mnie są niższe, bo rower oddawany przez klienta wymaga naprawy lub uzupełnienia wyposażenia – tłumaczy pan Józef. – Dlatego nie przyjmuję rowerów, które są w tak złym stanie technicznym, że nadają się na złom.

Wszystkie rowery z drugiej ręki są przez niego serwisowane i oddawane w ręce klientów dopiero wtedy, gdy są w pełni sprawne. W ramach rozliczeń przyjmuje różne rowery: od dziecięcych po górale. Swoim klientom oferuje natomiast głównie rowery marki Kross. Na sprzedaż wiązaną decydują się również posiadacze w miarę nowych rowerów.

Jednoślad z internetu

Jednak młodzi słupszczanie coraz częściej poszukują tańszych rowerów na stronach internetowych.

– Buszuję po sklepach internetowych oraz różnych licytacjach. Tam często można kupić świetne rowery po bardzo atrakcyjnych cenach. Nawet wtedy, gdy doliczymy koszty przesyłki – opowiada Janusz ze Słupska.

W ten sposób kupił już kilka nowych rowerów albo takich z drugiej ręki. Sprowadza je dla siebie, przyjaciół, a także dla klientów, którzy zdecydowali się na jego pośrednictwo, gdy zobaczyli, jakie pojazdy sprowadził dla siebie.

– Nigdy nie ryzykuję. Kupuję sprzęt tylko od tych sprzedawców, którzy mają liczne i dobre opinie od poprzednich klientów. Na razie kupowałem rowery na terenie kraju, ale niedawno odkryłem, że można kupić tanio rowery od zagranicznych producentów, gdy ci organizują wyprzedaże towarów z magazynów – podpowiada pan Janusz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza