Słupsk miastem rowerów

  Słupsk miastem rowerów

  Piotr Kawałek piotr.kawalek@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu ścieżek rowerowych.

  Zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu ścieżek rowerowych.

  Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu akcji społecznej "Głosu". Odzew był natychmiastowy. Przyłączają się do nas rowerzyści i organizacje społeczne.
  Zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu ścieżek rowerowych.

  Zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu ścieżek rowerowych.

  Razem przygotujemy uchwałę o ścieżkach rowerowych i wręczymy ją radnym.

  Słupski Portal Rowerowy "www.mtb.slupsk.pl" jako pierwszy odpowiedział na apel "Głosu Pomorza" i Stowarzyszenia "Aktywne Pomorze".

  - Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że lokalne media zainteresowały się problemami rowerzystów - napisał do nas Dawid Pękała z SPR. - Razem możemy zdziałać więcej.

  Przyłączyło się również wiele osób prywatnych, które na co dzień jeżdżą rowerem po Słupsku i dobrze wiedzą, z jakimi trudnościami muszą liczyć się cykliści.

  Rowerowe miasto

  Rowerowe miasto


  "Głos Pomorza" i Stowarzyszenie "Aktywne Pomorze" (od wczoraj przy pomocy CIO i SPR) prowadzi kampanię na rzecz budowy bezpiecznych ścieżek rowerowych. Nie poprzestaniemy tylko na hasłach. Owocem naszej pracy będzie projekt uchwały, którą złożymy na ręce radnych. Apelujemy do klubów rowerowych, organizacji pozarządowych i zwykłych rowerzystów. Wesprzyjcie naszą akcję, pokażcie swoją siłę. Zróbmy coś wspólnie, nie czekajmy do wiosny.
  Już teraz dajmy rządzącym narzędzia i argumenty do działania.
  W październiku zorganizujemy wielką rowerową paradę poparcia dla uchwały. Rowerzyści! Wspólnie mamy szansę zmienić to miasto.
  Kontakt: Piotr Kawałek, tel. 059 848 81 19, mail: piotr.kawalek@gp24.pl  Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku - pomysłodawca uchwały obywatelskiej
  - zaoferowało pomoc w przygotowaniu dokumentów od strony fachowej.

  Dziękujemy za wsparcie i liczymy na kolejnych zwolenników naszej kampanii. Codziennie będziemy informowali Was o czynionych postępach. Jutro napiszemy, co chcą rowerzyści, aby znalazło się w projekcie uchwały.

  Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w tworzeniu słupskich ścieżek rowerowych. Piszcie i dzwońcie! Chcemy poznać Waszą opinię o tym, jak jeździ się po mieście i co należałoby zmienić.

  Być może spostrzeżenia pomogą nam w tworzeniu uchwały i ułatwieniu życia rowerzystów w Słupsku.

  Parkowy absurd


  Rowerowy absurd w parku przy Zamku Książąt Pomorskich.
  (fot. Fot. Krzysztof Tomasik)

  Nie dość, że w mieście brakuje ścieżek rowerowych, to jeszcze skracane są już istniejące trasy. Taką niespodziankę przygotowano cyklistom przy Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

  W czerwcu przy okazji otwarcia zamkowego ogrodu Księżnej Erdmuty, pojawił się znak zakazujący rowerom wjazdu. Droga dla rowerów biegnąca wzdłuż ul. Jagiełły nagle się urywa przy wjeździe do parku.

  Jeśli cyklista nie chce łamać przepisów, musi zawrócić i objechać zamek dookoła. Inaczej narazi się na krzyki stróża. Zapytaliśmy wtedy w Zarządzie Terenów Zieleni Miejskiej i Cmentarzy Komunalnych, dlaczego cykliści nie są w nowym parku mile widziani?

  Usłyszeliśmy, że to tylko rozwiązanie tymczasowe, żeby nie niszczyli kołami nawierzchni nowych alejek i roślinności, bo "wszystko musi się ułożyć".
  Tymczasem minęły trzy miesiące, a zakaz wjazdu dla rowerów jak stał, tak nadal stoi przy parku.

  - To tylko kwestia czasu - zapewnia Zbigniew Ingielewicz, dyrektor ZTZMiCK w Słupsku. - Rozpocząłem już starania o zniesienie tego zakazu. Wkrótce rowerzyści będą mogli przejeżdżać przez park bez przeszkód.

  Poczekamy, zobaczymy.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo