MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupska Fundacja Progresja z nowym wozem. Będzie służył osobom z niepełnosprawnościami

OPRAC.:
Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Fundacja Progresja z nowym samochodem.
Fundacja Progresja z nowym samochodem. Łukasz Capar
Samochód przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami Fundacja Progresja zakupiła dzięki dofinansowaniu m.in. z PFRON oraz wsparciu darczyńców i miasta. Wóz przekazano organizacji na specjalnej konferencji.

Celem konferencji było nie tylko zaprezentowanie pojazdu, ale również podkreślenie znaczenia wsparcia i dostępności rozwiązań ułatwiających życie osób z niepełnosprawnościami.

- Pragniemy, by ten gest stał się inspiracją dla innych oraz przyczynił się do szerzenia świadomości na temat potrzeb i wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się osoby niepełnosprawne – podkreśla Fundacja. - Wydarzenie to jest wyrazem naszego zaangażowania w poprawę jakości życia i mobilności osób z niepełnosprawnościami. Chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas integracja i wsparcie w społeczeństwie dla osób z różnymi potrzebami.

- Samochód umożliwi wielu ludziom swobodne poruszanie się i uczestniczenie w różnych wydarzeniach społecznych, zajęciach edukacyjnych, wizytach u lekarza czy w dotarciu na rehabilitację. Dzięki temu będą one bardziej niezależne, a przecież wszyscy chcemy mieć poczucie sprawczości i niezależności.

Na konferencję zaproszeni zostali podopieczni Fundacji oraz lokalni darczyńcy. Jak zapowiada Fundacja, samochód posłuży także innym organizacjom wspierającym seniorów i osoby z niepełnosprawnościami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza