MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupska policja sprawdza czy nosisz maseczkę. W ostatni weekend blisko sto interwencji i trzy mandaty

oprac. olo
Słupska policja przeprowadziła blisko 100 interwencji z w związku z nieprzestrzeganiem przepisów i zaleceń sanitarnych. W ostatni weekend ponad 90 osób zostało pouczonych, a mandatami ukarano trzy.

W minioną sobotę i niedzielę policjanci interweniowali w 99 przypadkach. Kontrole odbywały się głównie na ulicach Słupska, w parkach, sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. Kolejny raz okazało się, że zdecydowana większa ilość osób ma ze sobą maseczkę, jednak jest ona albo w kieszeni, albo w torebce czy na brodzie.

Wynikiem weekendowych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 91 osób, ukaranie 3 osób i zwrócenia uwagi pozostałym. Kontrole 10 autobusów pokazały duże zdyscyplinowanie społeczne. Po raz kolejny policjanci zauważyli, że pasażerowie komunikacji miejskiej zakrywają usta i nos.

- Wynik weekendowej pracy policjantów pokazuje, że wielu z nas wciąż lekceważy obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz nie utrzymuje od siebie bezpiecznej odległości 1,5 m - informuje sierż. sztab. Monika Sadurska, rzecznik KMP Słupsk. - Słupscy policjanci regularnie prowadzą działania na rzecz walki z niewidzialnym wrogiem. Prowadzone interwencje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Celem działań jest ciągły wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale reagują, zwracają uwagę, upominają, a w sytuacjach rażących naruszeń nakładają mandaty karne lub sporządzają wnioski o ukaranie do sądu.

Zobacz także: Czy wrócą obowiązkowe maseczki?

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza