Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupska secesja od środka. Zobacz wnętrza reprezentacyjnych kamienic

oprac. olo
Wojska Polskiego 6. Malowidło ścienne św. Jerzy o wymiarach 200 na 138 cm na klatce schodowej budynku autorstwa Franza Ruppa.
Wojska Polskiego 6. Malowidło ścienne św. Jerzy o wymiarach 200 na 138 cm na klatce schodowej budynku autorstwa Franza Ruppa. Krzysztof Piotrkowski
Freski, bogata ornamentyka i zdobienia. Słupka secesja widoczna na zewnętrznych zdobieniach kamienic ukryta jest też w ich środku. Zobacz to, co na co dzień widzą nieliczni.

Secesyjna zabudowa to znak rozpoznawczy Słupska. Charakterystyczna giętka linia i bogata roślinna i zwierzęca ornamentyka ciągnie się niemal na każdej kamienicy śródmieścia. Reprezentacyjne kamienice ukrywają detale, które na co dzień dostępne są tylko mieszkańcom. Zobacz jakie perełki dzięki staraniom właścicieli i konserwatorom przetrwały do dziś.

- Wśród nich jest kilka, o których warto przypominać - podkreśla portal Rewitalizacja Słupsk. - Są nimi freski na sufitach klatek schodowych kamienic czynszowych przy ul. S. Żeromskiego 3 i 4, L. Solskiego 17, w której mieszkał Max Joseph - rabin Słupska, a także przy alei H. Sienkiewicza 18, w której prawdopodobnie mieściła się jedna z pięciu działających w Słupsku lóż masońskich.

Źródło facebook.com/RewitalizacjaSlupsk

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza