MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupski Budżet Obywatelski 2025. Słupszczanie chętnie zgłaszali swoje pomysły

Wojciech Lesner
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. Archiwum GP24
63 projekty złożyli mieszkańcy w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tym razem, na realizację pomysłów słupszczan miasto przeznaczy niespełna cztery miliony złotych.

Mieszkańcom prawie udało się wyrównać rekord liczby zgłoszonych zadań, który pobito w ubiegłym roku. Wówczas do SBO wpłynęły aż 64 projekty. W najnowszej edycji, mieszkańcy zaproponowali 63 pomysły na imprezy, bądź ulepszenie miejskich przestrzeni.

W kategorii Aktywny Słupsk wpłynęły 32 projekty społeczne, kategoria Aktywne szkoły obfitowała w 7 projektów szkolnych infrastrukturalnych, w kategorii Przyjazne osiedle mieszkańcy złożyli w sumie 17 projektów infrastrukturalnych lokalnych w tym: 3 zadania w okręgu nr 1, 6 zadań w okręgu nr 2, 1 zadanie w okręgu nr 3 i 7 zadań w okręgu nr 4. W kategorii Wspólna sprawa mieszkańcy zaproponowali 7 projektów infrastrukturalnych ogólnomiejskich.

- Wnioski ocenimy formalnie, merytorycznie i dopiero wtedy, we wrześniu, poinformujemy na ile z tych zadań będzie można głosować – zapowiada Beata Macedońska z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Głosowanie nad wybranymi projektami potrwa od 30 września do 20 października. Wyniki poznamy 31 października. Władze miasta apelują do mieszkańców, by ich udział w Budżecie Obywatelskim nie ograniczał się jedynie do proponowania zadań i głosowania.

- Mieszkańcy zgłaszają pomysły, zbierają głosy i na tym trochę kończy się ich rola. Zadania są realizowane, budowane, ale brakuje mi tego, żeby mieszkańcy potem byli gospodarzami tych miejsc. Budżet będzie wtedy obywatelski, kiedy nie tylko zbierzemy głosy, ale kiedy będziemy też odpowiedzialni za miejsce, które zostało stworzone z naszego wspólnego budżetu – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. - Proszę żebyśmy dbali o porządek w tych miejscach, żebyśmy nie śmiecili, nie niszczyli, a jak się zepsuje, żebyśmy w ramach naszej aktywności czasami naprawili. To nie są wielkie rzeczy, to jest możliwe dzięki aktywności mieszkańców – dodaje.

Pula środków na realizację zwycięskich zadań to 3,87 mln złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza