Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupski mechanik skorzysta ze wsparcia przedsiębiorców (wideo)

Dorota Aleksandrowicz [email protected]
Porozumienie o współpracy obu podmiotów podpisali: Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku oraz Jan Czechowicz, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, który zapewnia, że w jego firmie (Plasmet) zawsze znajdzie się praca dla osób dobrze przygotowanych do zawodu.
Porozumienie o współpracy obu podmiotów podpisali: Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku oraz Jan Czechowicz, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, który zapewnia, że w jego firmie (Plasmet) zawsze znajdzie się praca dla osób dobrze przygotowanych do zawodu. Martyna Śliwińska
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych podpisał porozumienie ze Słupską Izbą Przemysłowo-Handlową. Dzięki niemu młodzież ma szansę na zdobycie większych umiejętności praktycznych. Rynek pracy potrzebuje głównie osób z doświadczeniem. Dlatego Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku postanowiła poszukać wsparcia ze strony słupskich przedsiębiorców. [video:http://get.x-link.pl/5956a5d4-c8e3-2a3c-34e8-f99d99f4ac0d,5869cd8b-22af-3ec3-f558-e93aacd259da,embed.html width:640 height:360]

- W ubiegłym roku pukałam do drzwi wielu przedsiębiorców w celu utworzenia laboratorium logistycznego, które było potrzebne w związku z naszym nowym kierunkiem. Potrzebowaliśmy drogiego oprogramowania i sprzętu. Stwierdziłam, że w Słupsku działa przecież izba przemysłowo-handlowa - opowiada Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Jak mówi, szkoła nie mogła wtedy tej pomocy otrzymać, ale z przedstawicielami Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej zaczęła rozmawiać o wspólnych problemach i celach. - Stwierdziliśmy, że musimy nawiązać większa współpracę i udało nam się - oznajmia dyrektor Zakrzewska.

Szkoła liczy także na wsparcie finansowe czy pomoc merytoryczną. - Chcemy, aby przedsiębiorcy powiedzieli nam czy coś robimy nie tak, czy popełniamy jakieś błędy. Ich opinia jest dla nas ważna. My ze swojej strony będziemy kształcić młodzież w takich specjalnościach, których oczekują pracodawcy - mówi dyrektor ZSMiL w Słupsku.

Uczniowie słupskiego mechanika odbywać będą także praktyki w firmach zrzeszonych w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, a nauczyciele - staże.

- Uczniowie nie mają dostępu do nowoczesnej technologii i zapoznają się jedynie z podstawami danego zawodu. W końcowej fazie szkolenia chodzi jednak o to, aby wiedzę i umiejętności zastosować w praktyce - mówi Jan Czechowicz, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Jak dodaje, chodzi o to, aby młodzi ludzie bardziej obyli się z zakładem pracy, z danym środowiskiem, systemem zarządzania.

Jan Czechowicz podkreśla, że podpisane porozumienie o współpracy ze szkołą przyniesie obopólne korzyści.

- Młodzi ludzie będą bardziej przygotowani do zawodu, a my mniej czasu poświęcimy na szkolenie wewnątrz zakładu. Poza tym ich kwalifikacje będą na wyższym poziomie, a my będziemy mieli lepiej przygotowana kadrę - mówi prezes zarządu Izby.

Jan Czechowicz zapewnił, że w jego zakładzie (Plasmet w Widzinie) zawsze znajdzie się praca dla osób dobrze przygotowanych do zawodu. - Wartość firmy nie ocenia się pod kątem zasobów materialnych. Jej wartością jest kadra, a dzisiaj stawia się na młodych ludzi z dużym polotem - podkreśla prezes Czechowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza