Uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego w Słupsku pracują nad realizacją projektu artystycznych mebli, które miałyby zastosowanie m.in. w jednostkach użyteczności publicznej.

W celu realizacji tych zamierzeń młodzi plastycy ze Słupska poczynili pierwsze kroki - odbyli warsztaty ze znanymi projektantami z Gdańska - Małgorzatą Knobloch i Igorem Wiktorowiczem z pracowni projektowej Witamina D. W ramach tej współpracy słupscy licealiści opracowali wstępny prototyp produktu meblowego. Słupski plastyk w niedalekiej przyszłości chce uruchomić niewielką produkcję mebli.

Młodzież z słupskiego plastyka wspólnie z nauczycielami i znaną projektantami z Gdańska odbyli warsztaty teoretyczne i praktyczne, podczas których opracowali m.in. wstępny prototyp mebli artystycznych, które w zamierzeniu miałyby zastosowanie w różnego rodzajach jednostkach użyteczności publicznej, np. w szpitalach, szkołach, bibliotekach, itp.

- Mamy ambicje i plany, aby nasz projekt ujrzał w niedalekiej przyszłości światło dzienne. Chodzi nam o stworzenie szczególnego projektu artystycznych mebli i innych produktów użytkowych, które byłyby nieco w opozycji do konsumpcyjnego, szybkiego trybu życia i stanowiłyby kompromis między sztuką a rzemiosłem, dzięki czemu mogłyby być piękne, ale również użyteczne. Myślę tu o produktach trwałych, prostych i estetycznych, naznaczonych lokalną tożsamością. Przedmioty takie mogłyby się wspaniale wpisać w pejzaż estetyczny, np. słupskich instytucji kulturalnych. Posiadamy bazę ku realizacji tych zamierzeń, w naszej placówce funkcjonuje m.in. pracownia projektowania, a uczniowie uczą się m.in. zasad pracy projektowej od pomysłu – szkicu, do projektu końcowego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że byłaby to produkcja na niewielką skalę, a jeśli znaleźliby się współpartnerzy do realizacji naszych celów byłaby to sytuacja wręcz idealna – mówi Julita Rzeppka, nauczycielka w Liceum Plastycznym imienia St. I. Witkiewicza w Słupsku.