Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupski szpital najlepszy w Pomorskiem, a 6. w kraju

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Archiwum szpitala
Słupski szpital najlepszy w Pomorskiem, a 6. w kraju. Tak wynika z rankingu Centrum Monitorowania Jakości i "Rzeczpospolitej".

Na 6. miejscu wśród najlepszych szpitali w Polsce znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Wczoraj podano wyniki rankingu przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Oprócz wysokiego miejsca w ogólnopolskim rankingu w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zdobył także 1. miejsce wśród szpitali województwa pomorskiego.
Natomiast w zestawieniu sieci szpitali na poziomie III Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku uplasował się na wysokiej 2. lokacie.

– Zdobywane co roku wysokie miejsca w rankingu szpitali udowadniają, że przykładamy dużą wagę do jakości usług zdrowotnych świadczonych naszym pacjentom – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dzisiejsze nagrody potwierdzają, że nie zwalniamy kroku w staraniach o coraz lepsze usługi.

Wysokie miejsca w rankingu CMJ i „Rzeczpospolitej” WSzS w Słupsku zdobywa od kilku lat. Przed rokiem wojewódzki ranking w Pomorskiem otwierał także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, który znalazł się na pierwszym miejscu szpitali w województwie. W rankingu krajowym szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych WSzS w Słupsku znalazł się na 8. miejscu wśród sklasyfikowanej setki polskich szpitali. Natomiast w rankingu szpitali na III poziomie sieci WSzS w Słupsku znalazł się także na wysokim 3. miejscu.

Słupski szpital może się pochwalić kilkoma inwestycjami, które przyczyniły się do poprawienia jakości. Na pewno jedną z nich jest Bank Komórek i Tkanek, który działa przy Oddziale Transplantacji Szpiku. To inwestycja warta 3 mln 600 tys. zł. Dzięki niej już po świętach wykonywane będą przeszczepy szpiku. Należy też wspomnieć o poprawie warunków na SOR. Zamiast trzech sal obserwacyjnych od sierpnia jest jedna duża, monitorowana i z większą liczbą łóżek, a personel medyczny jest bliżej pacjenta, bo dosłownie naprzeciwko i za konsoletą, na której monitorują parametry życiowe. Koszt zmian to około 1, 5 mln zł.

W XVI Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale. Kryteria zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza, za którą można uzyskać 360 punktów, dotyczy zarządzania. To takie obszary funkcjonowania szpitala jak: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie, finanse.
Druga grupa to jakość opieki, za którą szpitale uzyskują maksymalnie 230 punktów, czyli jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

W skład trzeciej grupy – opieka medyczna – wchodzą blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, personel i jego kwalifikacje. Łącznie można za nią uzyskać 410 punktów. W sumie można otrzymać 1000 pkt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza