Nasza Loteria

Słupski urząd miejski zamknięty od poniedziałku. Pozostałe samorządy z ograniczeniami

olo
Archiwum
Słupski ratusza zamyka się przed petentami. Gdzie indziej wprowadza się krótsze godziny pracy, a kontakt z petentem ograniczony do minimum. Wszędzie zachęta do dokonywania elektronicznych płatności i załatwiania spraw przez telefon i internet.

Od 16 do 25 marca Urząd Miejski w Słupsku będzie nieczynny dla interesantów. Taką decyzję podjęły dziś władze miasta. Ograniczenie dotyczy wszystkich budynku ratusza przy pl. Zwycięstwa 3, tzw. małego ratusza przy pl. Zwycięstwa 1, siedziby Wydziału Podatków Lokalnych i Zarządzania Należnościami przy ul. Jaracza oraz Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego.

- Nie wykluczamy możliwości przedłużenia tego terminu – informuje Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM Słupsk. – Wszystko uzależnione jest od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a ta, jak wszyscy wiemy, jest dynamiczna. Zmiana sposobu funkcjonowania urzędu nie oznacza, że pracownicy nie będą wykonywali swoich obowiązków. Kadra będzie pracowała normalnie. Pracownicy będą wykonywali wszystkie obowiązki, łącznie z realizacją spraw mieszkańców – tylko bez bezpośredniego kontaktu.

Kontakt z urzędnikami możliwy będzie w godzinach pracy urzędu. Poczta tradycyjna będzie na bieżąco obsługiwania, ale urzędnicy proszą o podanie numeru telefonu kontaktowego. Do 25 marca nieczynne będzie Centrum Obsługi Mieszkańców. Uwaga kierowcy! Brak rejestracji samochodu nie będą nakładane kary administracyjne za ten okres.

W wybranych, pilnych sprawach wyjątkowo będzie możliwa wizyta w Urzędzie, ale wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Wizyta w USC możliwa będzie tylko w przypadku rejestracji zgonów i urodzeń.

Bez zamknięcia, ale z ograniczeniami w dostępności w Ustce. Również od poniedziałku i do 25 marca czynne będą tylko dwa wejście do budynku: od strony ul. Wyszyńskiego i bezpośrednio do Urzędu Stanu Cywilnego. Mieszkańcy będą mogli korzystać z kasy, biura ewidencji ludności, biura obsługi i USC między godz. 9 -13. Ograniczenia wprowadza też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który będzie przyjmować interesantów w godz. 11-13. W tych samych godzinach otwarta będzie też kasa MOPS-u.

- Odwołane są też przyjęcia interesantów u burmistrza i przewodniczącego rady miasta – informuje Eliza Mordal, rzecznik UM Ustka. - Ponownie apelujemy o ograniczenie wizyt osobistych zarówno w urzędzie, jak i w miejskich jednostkach, spółkach i instytucjach. Prosimy o korzystanie z drogi elektronicznej (e-mail, ePUAP) lub telefonicznej: tel 59 8154 300 lub e-maila: [email protected]

Gmina Ustka przyjmowanie mieszkańców skróciła do dwóch godzin między 9 a 11 i do tego w wyznaczonych strefach. W ten sposób od poniedziałku do piątku działać ma biuro obsługi interesantów, kasa urzędu i ewidencja ludności. Poza wyznaczonymi godzinami obowiązuje kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą platformy ePUAP.

O załatwianie większości spraw przez internet lub telefon apeluje też gmina Słupsk.
- W praktyce jedynie formalności związane z dowodami osobistymi należy załatwiać osobiście – zauważa Adam Sędziński, sekretarz gminy Słupsk. - W poniedziałek podejmiemy decyzję co do dalszych kroków. Dziś przechodzimy na obsługę telefoniczną, mailową czy za pomocą profilu zaufanego. Zachęcamy też do płatności bezdotykowych.

W piątek obostrzenia wprowadzono w Kobylnicy. I tak biuro interesantów będzie działać między godz. 8 a 12, a obsługa ds. ewidencji ludności i dowodów prowadzona będzie w szczególnie pilnych wypadkach (tel. 58 842 90 70). Nie będzie też możliwości dokonywania płatności za pomocą terminala płatniczego.

- Musimy funkcjonować, aby w imieniu mieszkańców podejmować decyzje – nie ukrywa Leszek Kulińskim wójt Kobylnicy. - Jeśli dotrze do nas koronawirus, to kto będzie pomagał mieszkańcom.

Również Urząd Skarbowy w Słupsku ogranicza działalność. Do 27 marca podatki będzie można rozliczyć on-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP albo w urzędzie wrzucając deklaracje lub pisma do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Zobacz także: Zamknięte szkoły, odwołane imprezy. Konferencja władz ratusza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza