Słupskie Dni Seniora: przyjdź, włącz się, działaj [wideo]

  Słupskie Dni Seniora: przyjdź, włącz się, działaj [wideo]

  Anna Czerny-Marecka

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Od 28 do 30 września trwać będą Słupskie Dni Seniora organizowane przez stowarzyszenie Horyzont i Słupską Radę Seniorów.
  Program trzydniowej imprezy jest bardzo bogaty. W czwartek rozpocznie ją konferencja „Mosty czy mury” - początek o godz. 10 w auli Akademii Pomorskiej przy ul. Bohaterów Westerplatte 64. Będzie można posłuchać referatów: „Mosty czy mury w codziennym życiu naszych seniorów” dr Marian-ny Borawskiej, „Ludzie starsi w odbiorze młodych - o relacjach międzypokoleniowych” Ireny Bączkiewicz, „Aktywność fizyczna ludzi starych jako potrzeba i wyzwanie” dr. Michała Kubiaka. Zaplanowano też prezentację filmu „Założę czerwone spodnie” - o aktywnej jesieni życia.

  W piątek w godzinach 10- 14 na Akademii Pomorskiej przy ulicy Arciszewskiego zaplanowano Warsztaty Zdrowia i Urody. Swoją ofertę zaprezentują miejsca przyjazne seniorom, będzie można posłuchać licznych wykładów o zdrowiu, zrobić sobie samobadanie piersi z pomocą fantomu oraz skonsultować się z dietetykiem i psychologiem. W Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 odbędzie się darmowy koncert dla seniorów. Początek o godzinie 17. Wystąpią: Słupska Sinfonietta, Patrycja Baczyńska, Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy.

  W sobotę organizatorzy zapraszają do Parku Kultury i Wypoczynku na Piknik Międzypokoleniowy i dyskotekę z DJ Wiką. Przemaszerują tam sprzed pomnika Karola Szy-manowskiego w parku Jerzego Waldorffa (zbiórka o godz. 10).

  Jednocześnie odbędzie się wiele imprez towarzyszących (wystawy, wykłady, projekcje filmów, spektakle, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi), na które zapraszają kino Rejs, Muzeum Pomorza Środkowego, Miejska Biblioteka Publiczna z filiami, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, Nowy Teatr i teatr Rondo, MCK, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Większość wydarzeń jest darmowych, niektóre są odpłatne - ale ze zniżkami dla seniorów.

  Pełny program Słupskich Dni Seniora jest opublikowany na stronie http://slupskiedniseniora.weebly.com. Organizatorzy przygotowali także ulotki, które będą kolportowane w miejscach odwiedzanych przez osoby starsze.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!