Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupskie II LO w podróży po Europie

RED.
Od wielu lat II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku Erasmusem stoi. W tym roku uczniowie Mickiewicza pod okiem swoich opiekunów realizują kilka projektów o odmiennej tematyce w ramach unijnego programu Erasmus+, dzięki któremu młode osoby mogą się rozwijać i podnosić swoje kompetencje.

Jednym z ciekawszych i ważniejszych jest projekt From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen (Od Facebooka do Tik Toka. Zostań zaradnym cyfrowym obywatelem). Uczniowie Mickiewicza wraz panią Beatą Szlom, koordynatorką projektu, uczą się, jak używać nowoczesnych sposobów komunikowania się. Temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, ich wpływu na codzienne życie i zdrowie człowieka jest szczególnie ważny w dzisiejszym świecie. Uczestnicy projektu mają okazję dowiedzieć się, jak dobrze i bez szkody dla siebie funkcjonować w sieci.

W czasie trwania projektu uczniowie przygotowują zadania związane z tematyką mediów społecznościowych, prowadzą konta na platformach internetowych takich jak: Facebook, Instagram, TikTok, czy eTwinning. W ramach projektu organizowane są również tygodniowe wymiany uczniowskie do państw projektowych, podczas których uczestnicy skupiają się na wybranym zagadnieniu i wspólnie je opracowują.

Jeden z takich wyjazdów miał miejsce na początku kwietnia bieżącego roku, kiedy to grupa projektowa programu Erasmus + From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen udała się do miasta Paimio położonego w południowo-zachodniej części Finlandii. Tematem przewodnim wyjazdu było racjonalne korzystanie z mediów społecznościowych. Podczas intensywnych warsztatów uczniowie z państw biorących udział w projekcie mieli okazję zdobyć wiedzę na temat prewencji ich szkodliwego wpływu oraz dbania o własne samopoczucie w cyfrowym świecie. Oprócz rozwijania kompetencji twardych wyjazd dał uczestnikom możliwość zwiększenia pewności siebie, poprawę umiejętności komunikacyjnych i społecznych, poznanie rówieśników z zagranicy oraz ich tradycji i kultury.

Miesiąc wcześniej, czyli w marcu, odbyła się także wymiana do portugalskiego miasta Moita, leżącego w odległości około 30-stu kilometrów od Lizbony. Uczniowie II LO pod opieką koordynatorki pani Beaty Szlom i pani Katarzyny Nowackiej rozwijali swoje kompetencje z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Wszyscy uczestnicy pracowali wspólnie nad uzgodnieniem kilku podstawowych zasad, dzięki którym osoby korzystające z urządzeń mobilnych będą mogły pozostać anonimowe i bezpieczne. Gospodarze zapewnili uczestnikom także odpoczynek od trudnych prac projektowych i możliwość poznania ich kultury.

W projekcie uczestniczy sześć państw: Portugalia, Cypr, Grecja, Bułgaria, Finlandia i Polska. Stronę polską reprezentuje grupa 20. uczennic i uczniów II LO i ich nauczyciele: koordynatorka Beata Szlom i Katarzyna Nowacka. Przed uczniami jeszcze wizyty w Bułgarii, Grecji i na Cyprze. Ostatnie spotkanie grup projektowych odbędzie się w Mickiewiczu wiosną przyszłego roku.

Źródło: II LO w Słupsku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza