Słupszczanie przegrywają w finałowej serii. Górnik - Czarni 77:74 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Piątkowski
Słupszczanie tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy z Wałbrzycha – po dramatycznym meczu przegrali na Dolnym Śląsku 74:77.

Dobra pierwsza połowa Czarnych

Bardzo dobry początek w wykonaniu Czarnych. Słupszczanie dobrze bronili i tylko w pierwszych trzech minutach meczu wymusili kilka prostych strat rywali. Spod kosza punktował Dawid Słupiński i to goście utrzymywali kilkupunktową przewagę. Czarne Pantery naprawdę dobrze broniły jednak z biegiem czasu wałbrzyszanie, co raz częściej potrafili znaleźć drogę do słupskiego kosza. Gracze ze Słupska nie trafiali dystansowych rzutów i to gospodarze po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadzili 20 do 19.

Znakomity początek ekipa ze Słupska zanotowała w drugiej kwarcie meczu. Za trzy trafił Jakub Musiał, atomowym blokiem popisał się Dawid Słupiński, a kolejne trzy oczka dołożył Błażej Kulikowski, co wyprowadziło naszą ekipę na 5 punktowe prowadzenie. Po raz kolejny jednak na wszystko bardzo szybko odpowiedzieli przeciwnicy. Za dwa trafił Jakóbczyk, trójkę zaliczył Bojanowski i było po 25. W kolejnych minutach gra była twarda i toczyła się punkt za punkt. Do przerwy minimalnie prowadzili gracze z Wałbrzycha 39:38.

ZDJĘCIA z meczu Górnik - Czarni:

Słupszczanie przegrywają w finałowej serii. Górnik - Czarni ...

W drugiej połowie do głosu doszli rywale

Od początku drugiej połowy Czarni mieli ogromne problemy w ataku. Słupszczanie nie trafiali z prostych pozycji, a gospodarze to wykorzystywali i szybko odskoczyli na 8 oczek. Górnicy cały czas utrzymywali przewagę, na co odpowiedzi nie mieli gracze ze Słupska. W tej kwarcie też swoje czwarte przewinienie na swoim koncie zapisał Dawid Słupiński, co znacznie utrudniło Mantasowi Cesnauskisowi podkoszową rotację. Po trzydziestu minutach gry Czarni przegrywali 49:58.

Początek ostatniej odsłony meczu to niestety totalna dominacja wałbrzyszan, którzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Znakomicie grał Krzysztof Jakóbczyk, który raz po raz dziurawił obręcze słupskiego kosza. Słupczanie potrafili jednak wrócić do gry i po niesamowitej końcówce zmniejszyli przewagę Górników do zaledwie dwóch oczek. W jednej z ostatnich akcji piłkę jednak stracił Jakub Musiał, a Czarnym zabrakło już czasu, aby nadgonić gospodarzy. Ostatecznie Górnik Wygrał 77:74 i to on prowadzi w finałowej serii 2:1

Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobył Dawid Słupiński - 22. Wśród wałbrzyszan brylował Krzysztof Jakóbczyk – autor 21 punktów. Kolejny mecz już w niedzielę – 16 maja o godzinie 17, także w Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 77:74 (20:19, 19:19, 19:11, 19:25)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 21, Ochońko 11, Bojanowski 9, Zywert 8, Malesa 8, Cechniak 7, Durski 7, Wróbel 6, Ratajczak 0, Koperski 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Słupiński 22, Kordalski 11, Śmigielski 11, Musiał 8, Pabian 7, Kurpisz 5, Długosz 4, Pieloch 3, Kulikowski 3.