Słupszczanie siedem razy stawali na podium w Toruniu

Młodzi przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk walczyli w Toruniu. Występy słupszczan należy zaliczyć do pozytywnych.

W Toruniu odbyły się mistrzostwa regionu północnego młodzików i turniej Copernicus Cup. Do rywalizacji przystąpiło 220 zawodników (dotyczy dziewcząt i chłopców) z trzydziestu dwóch klubów. Wśród nich byli reprezentanci Słupska, którzy wywodzili się z Towarzystwa Sportowego Judo Gryf. Słupszczanie siedem razy stawali na podium.

W stawce młodzików najlepiej zaprezentował się Szymon Marciniak (42 kg). Słupski judoka dotarł do finału, a w nim zabrakło jemu większej koncentracji, przegrał i musiał zadowolić się drugim miejscem.

Inni słupscy młodzicy: Kuba Pacewicz (50 kg) i Maciej Jerszyński ostatecznie zajęli trzecie lokaty w swoich kategoriach wagowych. Miejsca pozostałych reprezentantów TS Judo Gryf: 4. Anna Pacewicz (44 kg), Kamil Pacak (+90 kg); 5. Julia Gorzkowska (52 kg); 7. Jakub Martyna (55 kg).

W gronie juniorów młodszych triumf na swoim koncie zaliczył Hubert Żuk (+90 kg), który nie dał szans rywalom i wywalczył pierwszą lokatę. Na drugich miejscach uplasowali się: Natalia Miszkurka (57 kg) - to była zawodniczka Orła Kończewo, która stale robi postępy i z kolejnych zawodów wróciła już z medalem oraz Łukasz Bielawa (66 kg).

Z brązowego medalu cieszył się Andrzej Heimrath (81 kg). Na miejscach poza podium znaleźli się: 4. Zuzanna Martyna (52 kg); 5. Patryk Łazarewicz (60 kg) i Adrian Jakubiec (66 kg).

Gryfici robią systematycznie postępy i na pewno w kolejnych zawodach też będą chcieli udowodnić swoje wysokie już umiejętności techniczno-taktyczne.