Słupszczanie skutecznie walczyli w Niemczech

W  Greifswaldzie  młodzi zawodnicy z Towarzystwa Sportowego Judo Gryf  Słupsk   zdobyli 9 medali w silnie obsadzonym turnieju Hanse-Cup.
W Greifswaldzie młodzi zawodnicy z Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk zdobyli 9 medali w silnie obsadzonym turnieju Hanse-Cup. TS JUDO GRYF SŁUPSK
Ekipa TS Judo Gryf Słupsk godnie zaprezentowała się w rywalizacji międzynarodowej w Niemczech. Słupszczanie dobrze walczyli, a w nagrodę w wolnej chwili zwiedzili uroki Greifswaldu

W niemieckim turnieju brało udział prawie 1000 młodych uczestników. Oprócz Niemców byli Szwedzi, Duńczycy i Polacy ze Słupska. Przedstawiciele TS Judo Gryf zaprezentowali wysokie umiejętności, a dowodem na to są czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych. Szczególnie znakomicie walczyły dziewczęta, które zdobyły 6 medali. W grupie U-12 świetnie spisała się Oliwia Szycko (48 kg), która wszystkie walki zakończyła przed czasem, stosując różne kombinacje rzutów i w efektownym stylu zdobyła złoty medal. W stawce młodziczek U-15 bardzo pewnie po złoty medal sięgnęła Martyna Szaniawska (70 kg).

Słupszczanka w finale pokonała rywalkę z Niemiec przez wykonanie bardzo trudnej akcji technicznej - duszenie nogami (sankaku-jime). Lokaty innych słupszczan w U-12: 3. Maria Orlikowska (36 kg), Maria Musiałek (40 kg), Łukasz Bielawa (32 kg); 5. Weronika Urbaniak (36 kg); 9. Karol Sobczyk ( 36 kg); 12. Bartosz Unijat ( 32 kg), Marcin Wójcik ( 38 kg). Miejsca reprezentantów Słupska w U-15: 2. Paweł Wota (34 kg); 3. Katarzyna Gołojuch (48 kg), Katarzyna Mikołajczyk (63 kg), Janusz Rydzewski (55 kg); 5. Katarzyna Hadziewicz (70 kg), Jakub Nieznalski (43 kg), Dawid Siemieński (50 kg).

Trenerami byli: Irena Waszkinel, Lidiusz Kazior i Dariusz Świercz. Wyjazd na zawody wsparli sponsorzy: Toyota Słupsk (Aneta i Mariusz Staniuk) i RWS Cetus (Rafał Safader).