Zamknij

Głos Pomorza

Słupszczanie sprzedawali podrobioną odzież. Grozi im 2 lata więzienia

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli blisko 800 szt. odzieży i akcesoriów z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi.

Policja Słupsk

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

Słupszczanie sprzedawali podrobioną odzież. Grozi im 2 lata więzienia

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli blisko 800 szt. odzieży i akcesoriów z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi. Sprzedażą zajmowali się słupszczanie: 36-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 36-letniego słupszczanina poszukiwanego do sprawy związanej z przestępczością skarbową. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli odzież i akcesoria z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi, które najwyraźniej były przygotowane do sprzedaży.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 800 szt. ubrań i akcesoriów z przypuszczalnie podrobionymi znakami znanych firm. Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli towar i powołali biegłego, który wyda opinię w zakresie autentyczności marki.

Zatrzymany 36-latek po opłaceniu grzywny w związku z zaległościami podatkowymi został zwolniony.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynika, że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony. Jeżeli przypuszczenia mundurowych się potwierdzą, policjanci będą docierać do osób pokrzywdzonych, a osoby wprowadzające towar na rynek usłyszą zarzuty. Za nieuprawnione używanie znaku towarowego przewidziana jest kara do 2 lat więzienia.

Zobacz także: 500 policjantów rywalizowało w Słupsku. Który oddział jest najlepszy w Polsce?

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy