Słupszczanie wygrywają na inaugurację. Pokonali Miasto Szkła Krosno

Mariusz Surowiec
Słupszczanie wygrywają na inaugurację. Pokonali Miasto Szkła Krosno Czarni To Wy
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali pierwszy mecz w nowym sezonie i okazali się lepsi od Miasta Szkła Krosno.

Czarni dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Akcją dwa plus jeden popisał się Piotr Śmigielski, kolejne trzy oczka dołożył Damian Pieloch i wydawało się, że słupszczanie będą powiększać swoją przewagę. Miasto Szkła jednak poprawiło grę w obronie, co z miejsca przełożyło się na ogromne problemy ze skutecznością ekipy ze Słupska. Gospodarze pokazali kilka naprawdę udanych akcji w ataku i po pierwszych dziesięciu minutach gry wygrywali 17 do 13.

Po krótkiej przerwie Czarne Pantery odnalazły jednak swój styl gry i szybko odrobiły starty. Dwie trójki trafił Błażej Kulikowski, znakomicie pod kosz spenetrował Adrian Kordalski, a spod samej obręczy punkty dołożył Wojciech Wątroba i było 28:23 dla słupszczan. Czarni jednak nie zwalniali tempa. Trzecim celnym rzutem zza łuku popisał się Kulikowski, swoje pierwsze punkty zdobył Szymon Długosz i przewaga gości rosła. Ostatecznie na przerwę podopieczni Mantasa Cesnauskisa schodzili prowadząc 41:34.

Wydawać się mogło, że trzecia odsłona meczu będzie przełomowa dla gospodarzy, którzy zaczęli z dużym animuszem i starali się wykorzystać przestój w ataku swoich przeciwników. Gracze ze Słupska, jednak po raz kolejny znaleźli swój styl gry i to oni dyktowali warunki w tej części gry. Bardzo dobrze grał Piotr Śmigielski, który trafiał za trzy oraz spod kosza, a swoją wysoką dyspozycję potwierdzał Błażej Kulikowski. Po trzydziestu minutach gry Czarni prowadzili już 61:48.

Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło większych zmian. Krośnianie próbowali odrobić starty, napędzali szybkie ataki, ale Czarni kontrolowali przebieg gry. Bardzo ważne trzypunktowe rzuty trafili Pabian oraz Pieloch i zwycięstwo słupszczan 78:68 stało się faktem.

Miasto Szkła Krosno – STK Czarni Słupsk 68:78 (17:13,17:28, 14:20, 20:17)
Miasto Szkła: Szczypiński 2, Czujkowski 11 (2x3), Ciechociński 11, Żmudzki 6, Wieloch 14, Oczkowicz 2, Ciesielski 9, Krzywdziński 10, Szwedo 3
Czarni: Kordalski 14, Pieloch 8 (2x3), Pabian 15 (3x3), Śmigielski 14 (1x3), Długosz 6, Wątroba 8, Kulikowski 13 (3x3)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani