Słupszczanie z Akademii Młodego Lekkoatlety wywalczyli cztery medale w halowych mistrzostwach Polski

Przez trzy dni w Arenie w Toruniu odbywały się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów w dwóch kategoriach wiekowych: U-18 i U-20. W gronie rywalizujących byli przedstawiciele naszego regionu. Znakomicie zaprezentowali się słupszczanie z Akademii Młodego Lekkoatlety, którzy wywalczyli 4 medale (3 złote, 1 brązowy).

Dwa złota zostały zdobyte w skoku wzwyż (to już chyba specjalność słupskiej lekkiej atletyki młodzieżowej i trenerki Bernadety Kopeć, która jest równocześnie prezesem prężnie działającego słupskiego klubu. Gratulacje!). Tych złotych wyczynów dokonali: w stawce U-18 - Marek Zakrzewski w biegu na 200 m - 22, 20 s (jego szkoleniem zajmuje się Tomasz Czubak, który może być zadowolony z takiego diamentu biegowego), w skoku wzwyż - kobiet: Hanna Grabowska - 174 cm; mężczyzn: Kewin Małek - 201 cm (poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy aż o 6 cm i po raz pierwszy w karierze pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości powyżej 2 m, brawo!).

Brąz w skoku wzwyż mężczyzn w gronie U-20 wywalczył Jakub Nielub. Jego rezultat wyniósł 206 cm i jest to nowa życiówka słupszczanina. W stawce kobiet U-20 Adrianna Litwin z wynikiem 168 cm uplasowała się na piątym miejscu. W biegu sztafetowym 4x400 metrów MIX słupska ekipa (rywalizowała w zestawieniu: Jan Gostomczyk, Hanna Skapowicz, Daria Książek, Oliwier Kołodziejski) uzyskała czas 3.46,31 min, a to dało ostatecznie VII lokatę w U-18.

W biegu na 1000 m U-18 Antoni Borecki poprawił rekord życiowy na 2.53,80 min, a to dało XXX miejsce. Osiągnięcia innych słupskich zawodniczek i zawodników w : U-18 - Julia Stępień była ósma w trójskoku (10.63 m - nowy rekord życiowy), na 300 m Oliwier Kołodziejski był dziesiąty (37,29 s), a Kamil Kuczerowski zajął dwudziestą lokatę (37,95 s); na 200 m Jan Gostomczyk uplasował się na jedenastej pozycji (23,32 s): U-20 - Katarzyna Nowakowska w biegu na 1500 m była szósta (4.44,63 min - poprawiła swój najlepszy wynik o ponad 9 s), nie udał się powrót Piotrowi Michalakowi, bo na 60 m został zdyskwalifikowany (falstart).

W klasyfikacji medalowej Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk uplasowała się na II miejscu w Polsce. Miejsca przedstawicieli Taleksu Borysław Borzytuchom: 8. Regina Piechowska (3000 m U-20 - 10.24,29 min); 11. Roksana Piechowska (2000 m U-18 - 6.48,47 min); 13. Jakub Harasiuk (w dal U-18 - 5.98 m), 32. Mikołaj Wojciechowski (1000 m U-18 - 2.56,3 1 min); 23. Maciej Janta (2000 m U-18 - 6.15,06 min); 28. Stanisław Prądzyński (2000m U-18 6.29,68 min), 17. Dawid Janta (3000 m U-20 - 9. 11,14 in).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani