Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze...

  Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze Projektowym Interakcje

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze Projektowym Interakcje
  1/13
  przejdź do galerii

  Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze Projektowym Interakcje ©ZSI Słupsk

  Stanisław Czomber, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, był uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje. W wydarzeniu trwającym sześć dni uczestniczyło 30 najzdolniejszych uczniów z 14 szkół plastycznych z całej Polski.
  Impreza została objęta patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Plener przeznaczony był dla uczniów Liceów Plastycznych z całej Polski posiadających szczególne umiejętności i predyspozycje i pragnących kontynuować naukę w zakresie szeroko pojętych działań projektowych. Każda szkoła mogła delegować tylko dwóch uczestników. W ramach pleneru odbywały się wykłady, które prowadzili projektanci i wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Licealiści brali udział w dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia oraz realizowali zadania dydaktyczne z zakresu projektowania.

  - Bardzo inspirujące i wzbogacające doświadczenie artystyczne. Na pewno wyniosłem z pleneru wiele cennych doświadczeń i spostrzeżeń, które postaram się wykorzystać przy realizacji różnych przedsięwzięć z zakresu projektowania. Jako uczestnicy mieliśmy sposobność brać udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez jednych z najlepszych projektantów i wykładowców w Polsce. Miałem też możliwość pracować przy okazji warsztatów z moimi rówieśnikami z całej Polski - to bardzo utalentowani młodzi ludzie – mówi Czomber.

  Wszystkie wydarzenia plenerowe odbywały się na terenie Plenerowego Domu Studenckiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w miejscowości Skoki. Organizatorem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, Stowarzyszenie KRESKA działające przy szkole oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Plener został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.


  ZOBACZ TAKŻE: Będzie zmiana rejonizacji szkół w Słupsku  Przeczytaj także: 


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Pan Zdzisiu

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.