Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów...

  Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów

  red

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów
  1/14
  przejdź do galerii

  Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów ©ZSI

  Magdalena Majewska, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, aktywnie uczestniczyła w V Europejskim Festiwalu Studentów Rusycystów.
  Impreza odbyła się w malowniczo położonym nad Morzem Czarnym bułgarskim kurorcie Kamczija. Licealistka ze słupskiego plastyka przez tydzień brała udział w licznych wydarzeniach festiwalowych.

  Piąta odsłona Europejskiego Festiwalu Studenckiego przebiegała pod hasłem „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”. Impreza odbyła się w bułgarskiej miejscowości Kamczija, urokliwym miasteczku oddalonym zaledwie o 25 km na południe od Warny i położonym nad Morzem Czarnym. Znajdujący się w nim Kompleks Sanatoryjno-Uzdrowiskowy stał się miejscem festiwalowych prezentacji.

  - Festiwal studencki stał się dla młodych ludzi znakomitą okazją do poznania swoich rówieśników-rusycystów z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu szereg zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne. Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówi Magdalena Majewska, uczennica Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

  Dzięki licznym konkursom, quizom i warsztatom tematycznym Magdalena Majewska miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie języka, literatury i kultury rosyjskiej. Młodzi ludzie z całej Europy mieli również okazje do wykazania się umiejętnościami artystycznymi. Tydzień spędzony nad Morzem Czarnym był również dla licealistki okresem wyjątkowych spotkań z bułgarską kulturą, architekturą i historią.

  W Kamcziji Magdalena Majewska pojawiła się na zaproszenie organizatorów Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów. Licealistka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów z języka rosyjskiego.

  ZOBACZ TAKŻE: Powiatowy konkurs wiedzy muzycznej w Słupsku  Przeczytaj także:


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.