Słupszczanki na trzecim miejscu w województwie

Rafał Szymański [email protected]
Młode słupszczanki grają także jako Akademia Pomorska Czarni w lidze młodziczek województwa pomorskiego. Marek Ledeman
Trzecie miejsce w finałach wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej wywalczyły zawodniczki SP nr 8 ze Słupska, grające też jako Akademia Pomorska Czarni.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 ze Słupska zdobyła brązowy medal, startując w finale Wojewódzkich XLI Igrzysk Młodzieży Szkol­nej Minisiatkówki Dziewcząt.

Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi. Startowało w nim sześć najlepszych szkół podstawowych województwa pomorskiego. SP 8 przegrała z gospodyniami 0:2 i pokonała 2:1 SP nr 3 Starogard Gdański. Zajęła drugie miejsce w grupie.

W spotkaniu o brą­zowy medal słupszczanki pokonały SP nr 85 Gdańsk 2:1. W spotkaniu finałowym SP 9 Rumia pokonała SP 6 Kwidzyn 2:0. Skład słupskiej drużyny: Aleksandra Kmieć, Weronika Żylińska, Karolina Sapko, Julia Michońska, Julia Sulikowska, Weronika Szymań­ska, Anna Staszkiewicz, Aga­ta Szewczyk, Paulina i Patrycja Prawdzikówny, Michalina Daniluk, Adriana Wysocka. Opiekunem zespołu był Marek Ledeman.