Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śmiertelność na choroby kardiologiczne jest dużo wyższa niż na koronawirusa. Słupska kardiologia przyjmie więcej pacjentów

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Fot. szpital słupsk
Pojawiła się szansa dla pacjentów na szybsze wykonanie badan i zabiegów kardiologicznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Szpital zaprasza pacjentów posiadających skierowanie z Poradni Kardiologicznej – po konsultacji kardiologa. Pacjenci mogą zgłaszać się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Termin oczekiwania pacjentów na badania i zabiegi z zakresu kardiologii w słupskim szpitalu w ramach NFZ wynosi maksymalnie trzy tygodnie. Natomiast w przypadkach pilnych maksymalnie tydzień. Dotyczy to: koronarografii, implantacji stymulatora serca,defibrylatora serca, CRT-D, rejestratora pętlowego oraz badania elektrofizjologicznego, ablacji zaburzeń serca. Badania i zabiegi wykonywane są przez lekarzy z Oddziału Kardiologicznego słupskiego szpitala.

- Żyjemy w nowych czasach i my wszyscy, także personel na oddziale musimy się do nich przystosowywać. Zgodnie z założeniami epidemiologów stan epidemiologiczny będzie przebiegał pod postacią raz obniżania poziomu zachorowań, raz podwyższania poziomu zachorowań. My musimy się do tego przystosować, ponieważ choroby kardiologiczne mają dużo wyższą śmiertelność niż zakażenia koronawirusem. Nie możemy zostawiać pacjentów kardiologicznych w domu, nieleczonych. - mówi dr Damian Sendrowski, ordynator oddziału kardiologicznego słupskiego szpitala.

- Dlatego podjęliśmy ogromny wysiłek, aby zwiększyć możliwość obsługi pacjentów oczekujących w domu na planowe zabiegi kardiologiczne. Zwiększyliśmy liczbę przyjęć planowych trzykrotnie, aby pacjentów oczekujących w domu, jak najszybciej wykonać planowe zabiegi i jak najszybciej udostępnić pacjentom nowoczesne metody leczenia, gdyby w przypadku zaostrzenia epidemii, musieli przebywać dalej w domu.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi personelu, kolejka na zabiegi planowe uległa bardzo dużemu skróceniu. Jesteśmy w stanie obsłużyć także pacjentów spoza regionu słupskiego. Zapraszamy pacjentów z całego województwa, ale także tych z ościennych województw do zgłaszania się do naszego oddziału w celu wykonania zabiegów, na które oczekują obecnie w domu. Po konsultacji z kardiologiem, zapraszamy ze skierowaniem na koronarografię, czyli na badanie polegające na badaniu naczyń wieńcowych, na badanie elektrofizjologiczne, wszczepienie stymulatora, defibrylatora, rejestratora arytmii. Jesteśmy w stanie w ciągu kilku tygodni, w sposób profesjonalny, te zabiegi wykonać - mówi Sendrowski.

Wszyscy pacjenci przed przyjęciem na oddziały poddawani są testom wykrywającym koronawirusa. W sprawie badań i zabiegów pacjenci mogą kontaktować się z sekretariatem oddziału pod numerem tel. 59 84 60 440, e-mail: [email protected].

ZOBACZ TAKŻE: Jak trafić na porodówkę w Słupsku

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza