Śmiertelny wypadek motocyklisty. Komisja badała okoliczności...

  Śmiertelny wypadek motocyklisty. Komisja badała okoliczności tragedii (zdjęcia)

  Sylwia Lis

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Komisja badała okoliczności tragedii.
  1/6
  przejdź do galerii

  Komisja badała okoliczności tragedii. ©KPP w Bytowie

  We wtorek w okolicach Wygody spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci, strażacy oraz pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz ocenili infrastrukturę w miejscu, w jakim kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
  21 maja na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i motocykla zginął 46-letni kierowca jednośladu, dyrektor bytowskiego banku.  - Wczoraj przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - mówi Michał Gawroński, rzecznik policji.
  - W pracach komisji uczestniczyli policjanci z wydziału ruchu drogowego bytowskiej komendy, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Członkowie komisji sprawdzili poprawność oznakowania oraz infrastrukturę drogi pod kątem ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w tym zakresie.

  Powoływanie takiej komisji, to standardowa procedura w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz strażakami spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne.
  Podstawowym celem takiej komisji, jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły przyczynić się do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej, w tym także zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Bytowa

  Zdjęcia z Bytowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Głodny? Zostań w domu dowieziemy! Słupsk bierze na wynos!

  Głodny? Zostań w domu dowieziemy! Słupsk bierze na wynos!

  Twój pies lub kot może zostać gwiazdą kalendarza na 2021 rok!

  Twój pies lub kot może zostać gwiazdą kalendarza na 2021 rok!