Śmietniki z plastikiem przepełnione! Zgnieć butelkę!...

  Śmietniki z plastikiem przepełnione! Zgnieć butelkę! Środowisko ci podziękuje

  Małgorzata Pietras

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Wysypujące się śmieci to częsty widok. A wystarczyłoby tylko zgnieść butelki, a one zajęłyby o wiele mniej miejsca w koszu

  Wysypujące się śmieci to częsty widok. A wystarczyłoby tylko zgnieść butelki, a one zajęłyby o wiele mniej miejsca w koszu ©Łukasz Capar

  Niezgniatanie butelek, puszek i innych opakowań powoduje, że śmietniki są przepełnione. Mieszkańcy narzekają na ten problem. Psuje to estetykę i higienę słupskich osiedli.
  Wysypujące się śmieci to częsty widok. A wystarczyłoby tylko zgnieść butelki, a one zajęłyby o wiele mniej miejsca w koszu

  Wysypujące się śmieci to częsty widok. A wystarczyłoby tylko zgnieść butelki, a one zajęłyby o wiele mniej miejsca w koszu ©Łukasz Capar

  Słupskie śmietniki przepełnione są plastikowymi butelkami. Wysypują się one z koszy, psując estetykę osiedli. Mieszkańcy zauważają i skarżą się na ten problem.

  Sonda

  Segregujesz śmieci?  - W ciągu tygodnia śmieciarki przyjeżdżają co kilka dni i zabierają butelki. Niestety jest to niewystarczające. Osoby wyrzucające śmieci nie zgniatają ich i zajmują one o wiele więcej miejsca - mówi jeden z mieszkańców miasta. - Zwracałem uwagę swoim sąsiadom. Zaczęli stosować się do moich rad i sami zauważyli, że zgniatanie butelek może pomóc.

  W Polsce problem z segregacją odpadów jest jeszcze dość duży. Stosunkowo niewiele mieszkańców zgniata opakowania przed wyrzuceniem ich do śmietnika. - Wystarczyłoby odkręcić nakrętkę, a następnie opakowanie zgnieść. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca w pojemniku, do którego zmieści się więcej zgniecionych butelek. Dzięki temu kosze nie będą tak przepełnione, śmieci nie będą się wysypywać i tereny wokół śmietników nie będą tak brudne - dodaje mieszkaniec.

  Za granicą, np. w Niemczech, problem został rozwiązany. Przy śmietnikach znajdują się zgniatarki do butelek. Natomiast w sklepach można oddać butelki i uzyskać za nie pieniądze. - Takie rozwiązanie przydałoby się i u nas. Może to zmotywowałoby ludzi, aby segregowali śmieci. Nawet tabliczki na śmietnikach sugerujące ludziom zgniatanie butelek, bo zajmują one dużo miejsca. Myślę, że przyniosłoby to jakieś rezultaty - mówi słupszczanin.

  Skontakowaliśmy się z Katarzyną Guzewską, zastępcą dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Słupsku.
  - Pojemniki opróżniane są z większą częstotliwością niż ta, która jest przewidziana w regulaminie. Dlatego apelujemy, aby mieszkańcy segregowali odpady oraz zgniatali butelki. Dzięki temu kontenery będą wolniej wypełniane, a śmieci nie będą się wysypywać - mówi Katarzyna Guzowska.

  Oglądaj także: 1000 ton śmieci w kontenerach w porcie w Gdańsku. Zostaną odesłane do Wielkiej Brytanii

  Źródło:TVN24/x-news

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo