W oddalonej o 40 km od Soczi Krasnej Polanie pochodząca z Kasiny Wielkiej mistrzyni olimpijska z Vancouver oraz koleżanki z reprezentacji wystartują w sobotę 8 lutego w biegu łączonym na 15 km. W tym samym dniu walczyć będą tam w biathlonowym sprincie na 10 km Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Słonina i Łukasz Szczurek, a Maciej Kurowski w jedynkach w saneczkarstwie.
Na torze w Soczi na 5000 m pobiegną łyżwiarze Sebastian Druszkiewicz i Jan Szymański, a w kwalifikacjach do konkursu na średniej skoczni weźmie udział czwórka z grona: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła.
Zimowe igrzyska w Rosji potrwają od 7 do 23 lutego.
Program dzienny startów Polaków:
8 lutego
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x7,5 km (tech. klasyczna i łyżwowa, K) - Justyna
Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek
12.30 łyżwiarstwo szybkie, 5000 m (M) - Sebastian Druszkiewicz, Jan Szymański
15.30 biathlon, 10 km sprint (M) - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk,
Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (M) - Maciej Kurowski
17.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M) - kwalifikacje - Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch,
Jan Ziobro, Piotr Żyła
9 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (M) - Maciej Bydliński
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x15 km (tech. klasyczna i łyżwowa, M) - Maciej Kreczmer,
Jan Antolec, Paweł Klisz
12.30 łyżwiarstwo szybkie, 3000 m (K) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska
15.30 biathlon, 7,5 km sprint (K) - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,
Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (M) - ew. Maciej Kurowski
18.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M) - Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jan Ziobro,
Piotr Żyła
10 lutego
narciarstwo alpejskie, superkombinacja (K) - Karolina Chrapek
- 08.00 zjazd
- 12.00 slalom
14.00 łyżwiarstwo szybkie, 500 m (M) - Artur Nogal, Artur Waś
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (K) - Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn
16.00 biathlon, 12,5 km na dochodzenie (M) - ew. Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof
Pływaczyk, Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek
11 lutego
11.00 snowboard, halfpipe (M) - kwalifikacje - Michał Ligocki
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (K) - ew. Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn
16.00 biathlon, 10 km na dochodzenie (K) - ew. Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika
Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka
13.00 biegi narciarskie, sprint (tech. dowolną K, M) - Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka
Szymańczak, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec
18.30 snowboard, halfpipe (M) - finał - ew. Michał Ligocki
12 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (K) - Karolina Chrapek
kombinacja norweska, średnia skocznia/bieg 10 km - Adam Cieślar
- 10.30 skoki
- 13.30 bieg
11.00 snowboard, halfpipe (K) - kwalifikacje - Joanna Zając
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (M) - Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki
15.15 saneczkarstwo, dwójki - 1./2. ślizg (M) - Karol Mikrut, Patryk Poręba
18.30 snowboard, halfpipe (K) - finał - ew. Joanna Zając
13 lutego
11.00 biegi narciarskie, 10 km (tech. klasyczna, K) - Justyna Kowalczyk, Agnieszka Szymańczak,
Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek
15.00 biathlon, 20 km (M) - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Słonina,
Łukasz Szczurek
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (K) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza
Złotkowska
17.15 saneczkarstwo, sztafeta mieszana (K i M)- Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski,
Karol Mikrut, Patryk Poręba
14 lutego
narciarstwo alpejskie, superkombinacja (M) - Maciej Bydliński
- 08.00 zjazd
- 12.30 slalom
15.00 biathlon, 15 km (K) - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak,
Krystyna Pałka
11.00 biegi narciarskie, 15 km (tech. klasyczna, M) - Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer,
Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M) - kwalifikacje - Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil
Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła
15 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (K) - Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x5 km (K) - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia
Kubińska, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak
11.00 short track, 1500 m (K) - el. Patrycja Maliszewska, ew. finał
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (M) - Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M) - ew. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jan
Ziobro, Piotr Żyła
16 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (M) - Maciej Bydliński
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x10 km (M) - Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec,
Paweł Klisz
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (K) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza
Złotkowska
16.00 biathlon, 15 km ze startu wspólnego (M) - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk,
Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek
17.15 bobsleje, dwójki - 1./2. ślizg (M) - Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara,
Daniel Zalewski
17 lutego
08.00 snowboard cross (M) - kwalifikacje - Maciej Jodko, Michał Ligocki
10.30 snowboard cross (M) - finał - ew. Maciej Jodko, Michał Ligocki
15.30 bobsleje, dwójki - 3./4. ślizg (M) - ew. Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara,
Daniel Zalewski
16.00 biathlon, 12,5 km ze startu wspólnego (K) - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,
Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka
18.15 skoki narciarskie, drużynowo, duża skocznia (M) - Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch,
Jan Ziobro, Piotr Żyła
18 lutego
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (K) - Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel
- 08.00 1. przejazd
- 11.30 2. przejazd
10.30 short track, 1000 m (K) - eliminacje - Patrycja Maliszewska
kombinacja norweska, duża skocznia/bieg 10 km - Adam Cieślar
- 10.30 skoki
- 13.00 bieg
19 lutego
06.15 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - kwalifikacje - Aleksandra Król,
Karolina Sztokfisz
10.00 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - finał - ew. Aleksandra Król, Karolina
Sztokfisz
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (M) - Maciej Bydliński
- 08.00 1. przejazd
- 11.30 2. przejazd
12.45 biegi narciarskie, sprint drużynowy (tech. klasyczna, K, M) - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec,
Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak; Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec, Sebastian Gazurek
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 5000 m (K) - Katarzyna Woźniak
15.30 biathlon, sztafeta mieszana 2x6 km (K) + 2x7,5 km (M)
21 lutego
08.45 narciarstwo dowolne, skicross (K) - kwalifikacje - Karolina Riemen-Żerebecka
10.30 narciarstwo dowolne, skicross (K) - finał - ew. Karolina Riemen-Żerebecka
narciarstwo alpejskie, slalom (K) - Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel, Aleksandra Kluś
13.45 1. przejazd
17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy - kwalifikacje (K i M) - Katarzyna Bachleda-Curuś,
Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak; Zbigniew Bródka, Sebastian Druszkiewicz,
Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański
15.30 biathlon, sztafeta 4x6 km (K) - Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz,
Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka
17.30 short track, 1000 m (K) - finał - ew. Patrycja Maliszewska
22 lutego
06.15 snowboard, slalom równoległy (K) - kwalifikacje - Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz
10.15 snowboard, slalom równoległy (K) - finał - ew. Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz
10.30 biegi narciarskie, 30 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, K) - Justyna Kowalczyk,
Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek
narciarstwo alpejskie, slalom (M) - Maciej Bydliński, Mateusz Garniewicz, Michał Jasiczek
- 13.45 1. przejazd
- 17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy (K i M) - finał - ew. Katarzyna Bachleda-Curuś,
Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak; Zbigniew Bródka, Sebastian Druszkiewicz,
Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański
15.30 biathlon, sztafeta 4x7,5 km (M) - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof
Pływaczyk, Łukasz Słonina, Łukasz Szczurek
17.30 bobsleje, czwórki - 1./2. ślizg (M) - Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara,
Daniel Zalewski, (rezerwowy Michał Kasperowicz)
23 lutego
08.00 biegi narciarskie, 50 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, M) - Maciej Kreczmer, Jan
Antolec, Paweł Klisz
10.30 bobsleje, czwórki - 3./4. ślizg (M) - ew. Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara,
Daniel Zalewski (rezerwowy Michał Kasperowicz)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?