Sołtys Strzyżyna: Play buduje stację komórkową niezgodnie z pozwoleniem

Zbigniew Marecki
Sołtys Strzyżyna w gminie Damnica alarmuje, że firma Play buduje stację bazy komórkowej niezgodnie z pozwoleniem na budowę.

- To działania przedwyborcze sołtysa Bogdana Pistuły, który wcześniej niewiele interesował się tą sprawą - ocenia Andrzej Kordylas.

Dla udokumentowania swojego stanowiska przysłał do naszej redakcji swoiste kalendarium zdarzeń urzędniczych, które miały miejsce w tej sprawie:

Sprawa dotyczy ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej P4 zlokalizowanej na działce nr 75 położonej w obrębie ewidencyjnym Strzyżyno, gmina Damnica.

1. Złożenie wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego przez pełnomocnika ( dnia 31 lipca 2017 roku)

2. Rozpoczęta procedura w Urzędzie Gminy Damnica poprzez poinformowanie stron postępowania , obwieszczeniem w miejscowości Strzyżyno- celem poinformowania mieszkańców o planowanej inwestycji ( wg oświadczenia sołtysa ww. informacja została wywieszona w dniach 8 sierpnia 2017- 22 sierpnia 2017 roku)

3. Uzgodnienie projektów decyzji:

- Projekt decyzji lokalizacji celu publicznego był uzgadniany wielokrotnie. Ważnym elementem sprawy było wydanie Postanowienia nr 388/2017 z dnia 3 października 2017 roku przez Starostę Słupskiego , który w zakresie uzgodnił projekt w zakresie melioracji wodnej oraz obszarów drogowych zaś nie uzgodnił w zakresie gruntów rolnych i leśnych- powyższe postanowienie zostało uchylone dnia 8 listopada 2017 roku przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Słupsku.

4. Mieszkańcy wsi Strzyżyno złożyli w dniu pismo do Urzędu Gminy w dniu 21.12.2017 roku dotyczące szkodliwości inwestycji na środowisko i zdrowiu ludzi wywoływane przez nadajniki – pismo zawierało 38 podpisów , w imieniu mieszkańców działała mieszkanka wsi ( nie sołtys). Na powyższe pismo odpowiedział w dniu 10 stycznia 2018 roku Pełnomocnik Inwestora PLAY.

5. W dniu 25 kwietnia 2018 roku wysłano wezwanie na rozprawę administracyjną do właścicieli gruntu na którym ma być posadowiona antena oraz do Pełnomocnika, mieszkańców poinformowano za pomocą obwieszczenia. Na wyżej wymienioną rozprawę przybyło 5 mieszkańców w tym właścicielka działki na której ma powstać inwestycja.

6. W dniu 20 czerwca 2018 roku została wydana decyzja celu publicznego , do UG nie wpłynęło żadne odwołanie od ww. decyzji.

7. W dniu 12 grudnia 2018 roku została wydana decyzja Starosty Słupskiego zatwierdzająca projekt budowlany i jednocześnie udzielono pozwolenia na budowę – również nikt nie złożył odwołanie.

Inwestycja znajduję się w znacznej odległości ( ok 25 m ) od ujęcia wody, co - zdaniem wójta - nie wpłynie na jakość wody .

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc
Wszedzie sa takie bazy i nikomu nie szkodza ale oczywiscie mieszkancom strzyzyna beda! Zamiast sie cieszyc ze beda zasiegi nawet piaseczno ma światłowód i nikt nie strajkowal bo ludzie bardziej rozgarnieci!!!!!
M
Mieszkaniec
Ludziom sie w głowach przewraca! Wszystko im szkodzi zamiast sie cieszyc! Jak zwykle z igly widly... zadnych szkod same korzysci!
G
Gość
Gospodarz Gminy Wójt i nie wie jak nazywa się Sołtys Wsi - Bogdan Piskuła tak dla jasności w sprawie, a każda budowa wież telefonii komórkowej czy też wiatraków budzi niezadowolenie mieszkańców.
G
Gość
Dobrze, ze stawiaja! Przynajmnie zaseing mi sie poleprzy
Dodaj ogłoszenie