Sparing: Arka II Gdynia - Pomorze Potęgowo 0:2 (0:1)

(fen)
Pomorze przygotowuje się do rozgrywek rundy wiosennej.
Pomorze przygotowuje się do rozgrywek rundy wiosennej. archiwum
Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni Pomorze Potęgowo zmierzyło się z Arką II.

Potęgowscy czwartoligowcy okazali się lepsi od gdyńskich trzecioligowców (rezerwy pierwszoligowej Arki) i wygrali 2:0 (1:0).

W znakomitej formie strzeleckiej był Henryk Patyk, który strzelił dwa gole. Pierwszego już w 2. minucie (wykorzystał dokładne podanie od Patryka Pytlaka), drugiego w 70. minucie z rzutu karnego (sam wymierzył sprawiedliwość, bo został sfaulowany w polu karnym).

Pomorze: Kotłowski (60 Ratajczyk) - Kleser, Bukowski (60 Kaczmarek), Bobrowski, Kłos (70 Robert Ulanowski), Damian Mikołajczyk (70 Kamil Ulanowski), Mariusz Mikołajczyk (60 Solczak), Roeske, Sawicki (46 Kozłowski), Pytlak, Patyk.

- Mecz był wyrównany. Gra przeważnie toczyła się w środku boiska. Zwycięstwo z wyżej notowanymi
piłkarzami na pewno podbuduje moich podopiecznych, którzy uwierzą w to, że praca idzie w dobrym kierunku. Zaczyna się powoli klarować podstawowa jedenastka, ale jeszcze wszyscy gracze ostro rywalizują o miejsca.

Teraz już wszystkie założenia taktyczne realizujemy ściśle pod kątem wiosennych rozgrywek w czwartej lidze - stwierdził Maciej Cieślik, trener potęgowskiego Pomorza.

W sobotę (2 marca) o godz. 12 potęgowianie rozegrają kolejny mecz kontrolny na sztucznym boisku w Słupsku. Na obiekcie przy ul. Zielonej ich rywalami będzie Gryf.