Sparing: Garbarnia Kępice - Gryf II Słupsk 1:2 (wideo)

W towarzyskim meczu piłkarskim, A-klasowa Garbarnia Kępice uległa grającym w lidze okręgowej rezerwom Gryfa Słupsk 1:2 (1:2). Fot. sxc.hu

Na twardej zmrożonej płycie dosyć trudno było piłkarzom o składne akcje. Jednak po właśnie takiej i strzale 16-letniego Kamila Gemzy prowadzenie objęli goście. W 28 minucie silny strzał oddał młody pomocnik Krystian Stolc, ale Paweł Mulawa obronił. Gospodarzom udało się wyrównać po uderzeniu doświadczonego Jacka Rubinowicza. Gryfici ponownie wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Bartłomieja Dziubana na lewą stronę. Tam piłkę opanował Paweł Gorzała i technicznym uderzeniem przelobował 40-letniego Grzegorza Dworaka (podobnie jak Rubinowicz ponad dekadę temu był zawodnikiem Gryfa). Przewrotką próbował zdobyć gola Dziuban, ale nie trafił czysto w piłkę.

W drugiej połowie więcej okazji mieli gospodarze, ale byli bardzo nieskuteczni. Patryk Wójcik obronił strzał Damiana Łepka. Chwilę potem słupskiego bramkarza i bramkę przelobował Grzegorz Żurowski. W 74 minucie w końcu groźniej zaatakowali słupszczanie. Miłosz Borkowski zagrał do wchodzącego w pole karne obrońcy Szymona Schulza, jednak ten przestrzelił z kilku metrów. Cztery kolejne bardzo dobre okazje miała Garbarnia. Najpierw nie trafił z bliska Andrzej Czeczotko, następnie doskonale interweniował Wójcik po strzale Żurowskiego oraz Łepka. Dobrej sytuacji nie wykorzystał też Stolc. Pięć minut przed końcem meczu szansę na bramkę miał Dziuban, ale po minięciu Daniela Libigockiego uderzył nad poprzeczką.

Garbarnia Kępice - Gryf II Słupsk 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Kamil Gemza (10), 1:1 Jacek Rubinowicz (34), 1:2 Paweł Gorzała (41)

Garbarnia: Dworak - Wołczko, Fidelus, Gregorek, P.Rejak, Bohatkiewicz, Żurowski, Czeczotko, P.Michalak, Łepek, Rubinowicz oraz Libigocki, Stolc, M.Rejak, Potrawiak.

Gryf II: Mulawa (49 Wójcik) - Łyszyk (46 Rudzikiewicz), Wesołowski (65 S.Schulz), M.Michalak (65 Marciniak), S.Schulz (46 Gawiński), Gorzała (63 Dziuban), Marciniak (46 Janc), Gemza (46 Kochański), Pytlak (46 Snochowski), Dziuban (46 Pieniak), Szpiter (46 Borkowski).