Sparing: Gryf II PGK Słupsk - Karol Pęplino 0:2 (0:0) (zdjęcia)

Gryf II Słupsk (niebieskie stroje) przegrał z Karolem Pęplino.
Gryf II Słupsk (niebieskie stroje) przegrał z Karolem Pęplino. Fot. Kamil Nagórek
W spotkaniu towarzyskim, które odbyło się na boisku bocznym przy ulicy Zielonej w Słupsku. Rezerwy Gryfa (liga okręgowa) przegrały z Karolem Pęplino (IV liga) 0:2 (0:0)
W towarzyskim meczu pilkarskim Gryf II PGK Slupsk przegral z Karolem Peplino 0:2 (0:0)

Gryf II Słupsk - Karol Pęplino 0:2

Początek należał do gryfitów. Przemysław Nałęcz obronił strzał Amadeusza Szpitera, a potem próbę w dolny róg Tomasza Snochowskiego. W dalszej części pierwszej połowy więcej okazji stworzyli sobie goście. Patryk Wójcik obronił strzał Michała Lubańskiego, a piłkę odbił nad poprzeczkę Michał Wesołowski. W 23 minucie uderzał Janusz Cieślak, a Wójcik popisał się ładną paradą. Cieślak miał jeszcze jedną okazję, ale nie trafił w bramkę z 15 metrów. Adam Gołąb strzelił później jeszcze w nogi Wójcika, a Marcin Tomaszewski obok bramki.

Na początku drugiej połowy świetną okazję miał Marek Kublik, ale strzelił nad poprzeczką. W boczną siatkę strzelił Cieślak, a wcześniej z linii wybijał piłkę Przemysław Łyszyk. W 73 minucie prowadzenie powinny objąć rezerwy Gryfa. Prostopadle zagrana piłka do Amadeusza Szpitera zatrzymała się tuż przed Nałęczem w kałuży, Szpiter go minął, ale lewą nogą trafił tylko w słupek mając przed sobą pustą bramkę. Sytuacja się zemściła i w kolejnej próbie Cieślak już się nie pomylił. Potem dwukrotnie na bramkę strzelał Snochowski, niecelnie Tomaszewski, a uderzenie Karola Petrusa zostało w ostatniej chwili zablokowane. Wynik po kontrze strzałem w długi dolny długi róg bramki ustalił Gołąb.

Gryf II PGK Słupsk - Karol Pęplino 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Janusz Cieślak (77), 0:2 Adam Gołąb (90)

Gryf II PGK: Wójcik - Łyszyk (79 Kiełczykowski), Wesołowski, Rudzikiewicz (70 Janc), Roszkowski (46 Gemza), Snochowski, Marciniak, S.Schulz, M.Kublik (52 Pieniak), Szpiter, Świtoń (79 Gawiński)

Karol: Nałęcz - Mettel, Wypych, K.Petrus, Bokacz, Gołąb, Nejman, Gorzała, Lubański, Tomaszewski, Cieślak oraz Faliński, Stańczyk, M.Pietras, Maniecki, Gruszka.