Sparing: Gryf Słupsk - Gryf Wejherowo 0:1 (zdjęcia)

Krzysztof Piotrkowski
Lider czwartej ligi Gryf Słupsk w kolejnym meczu sparingowym nieznacznie przegrał z drugoligowym Gryfem Wejherowo 0:1 (0:1).

Mimo różnicy dwóch lig nie było widać, aż tak zbytnio wielkiej przewagi zespołu gości. Gryfici grali bardzo uważnie w obronie przez pierwszy kwadrans i nie dopuszczali do żadnego zagrożenia pod bramką Mirosława Dybowskiego. Więcej, to słupszczanie pierwsi zagrozili bramce gości. Po rzucie rożnym tuż obok bramki strzelił Paweł Szmytkiewicz, a niektórzy wznieśli okrzyk radości i widzieli piłkę już w bramce. Chwilę potem kontuzji uległ Michał Szałek i to od razu uwidoczniło się. Po rzucie rożnym zabrakło w środku pola karnego wysokiego Szałka i nieobstawiony Paweł Ewertowski uderzył głową na bramkę.

Piłka odbiła się od poprzeczki i minimalnie wpadła za linię. W 29. minucie w słupek trafił Dawid Rogalski. Potem o centymetry pomylił się kolejny zawodnik z Wejherowa uderzając z dystansu. Po rzucie wolnym w 39. minucie słupszczan uratowała poprzeczka. Końcówka należała do słupszczan. Dwie dobre i szybkie akcje. Najpierw skończona niecelnym uderzeniem Felisiaka. W kolejnej uczestniczyli Szmytkiewicz i Oskar Zieliński. Po dośrodkowaniu z prawej strony tuż przed bramką i ogromną szansą znalazł się Damian Mikołajczyk, ale niestety przestrzelił. Druga połowa nie obfitowała już tak w okazje bramkowe. Słupszczanie uporządkowali szyki, ale i tak dwukrotnie tuż obok bramki uderzał Mateusz Węsierski. W 77. minucie gryfici z własnej połowy wyszli z kontrą. Uderzał Oskar Zieliński, ale dobrze spisał się Dawid Leleń. Okazję miał też Łukasz Stasiak, ale znalazł się na pozycji spalonej.

Gryf Słupsk - Gryf Wejherowo 0:1 (0:1)
0:1 Paweł Ewertowski (22-głową)

Gryf Słupsk: Dybowski - D.Więckowski, Szałek (21 Felisiak), Piechowski, Amoah, K.Bednarczyk (46 Jendruch), Szmytkiewicz (64 K.Bednarczyk), Piekarski, Zieliński, W.Barnik (46 Słowiński), D.Mikołajczyk (46 Stasiak).

Gryf Wejherowo: Ferra - Kątny, Liberacki, Gulczyński, Goerke, Ryk, Ewertowski, Pietroń, Machol, Rogalski, Chwastek oraz Leleń, Wicki, Kołc, Brzuzy, Koziara, Sikorski, Macierzyński, Czychowski, Węsierski.