Sparing: Gryf Słupsk - Jantar Ustka 2:2 (1:0)

W towarzyskim meczu rozegranym w Koszalinie, III-ligowy Gryf Słupsk zremisował z IV-ligowym Jantarem Ustka 2:2 (1:0).

W pierwszej połowie oba zespoły walczyły zażarcie. Zablokowany został w ostatniej chwili Daniel Wiśniewski, a Honorat Stróż był bliski zdobycia gola, ale piłka przeleciała tylko wzdłuż linii bramkowej. W 37 minucie Paweł Mulawa obronił silny strzał z ponad 20 metrów Tomasza Wólczyńskiego.

W odpowiedzi nastąpiła szybka i składna kontra gryfitów. Wiśniewski podał na lewą stronę do Sebastiana Kamińskiego, który w pełnym biegu strzałem lewą nogą pokonał Łukasza Mariaka. Podopieczni trenera Tadeusza Żakiety wprawdzie zdobyli dwa gole (Przemysław Iwański i Adrian Solczak), ale sędzia ich nie uznał odgwizdując pozycje spalone. Kilka minut po przerwie słupszczanie podwyższyli prowadzenie po akcji Marcina Kozłowskiego i strzale Krzysztofa Biegańskiego. Jantarowcy nie poddawali się i zdobyli kontaktowego gola po podaniu Solczaka strzale Łukasza Stasiaka z kilku metrów.

Również gryfitom sędzia nie uznał gola. W 60 minucie do siatki trafił Biegański, ale był na spalonym. Potem gryfici nie zagrozili już poważnie bramce Mariaka. Z okresu słabszej gry skorzystał Jantar. W polu karnym jego napastnika faulował Michał Wesołowski. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Michał Podedworny. Ustczanie mieli jeszcze jedną okazję, ale Łukasz Krymowski obronił uderzenie Michała Mytycha. Tym razem więc mecz starych znajomych (w Jantarze zagrało 10 byłych gryfitów, w Gryfie 2 byłych jantarowców) zakończył się więc polubownym remisem (w zimowych pojedynkach rok temu wygrał Jantar 4:3, a trzy lata temu Gryf 5:4). W zespole Gryfa testowany był 18-letni obrońca Dawid Biergiel z Bałtyku Koszalin.

Gryf Słupsk - Jantar Ustka 2:2 (1:0)

1:0 Sebastian Kamiński (38), 2:0 Krzysztof Biegański (51), 2:1 Łukasz Stasiak (53), 2:2 Michał Podedworny (74 - karny)

Gryf: Mulawa (46 Krymowski) - Siarnecki (46 Biergiel), Sarna (68 Michalak), Prusaczyk (57 Wesołowski), Bielecki, Andrychowski (46 Kozłowski), Świdziński (46 Piekarski), Pawluczenko (63 Pietras), Kamiński (68 Pytlak), Stróż (46 Biegański), Wiśniewski (73 Borkowski).

Jantar: Mariak - Badowski (61 Waś), Jarowski (61 Próchnicki), Łukasik (61 Jędrzejak), Budziński (61 Cudziło), Pluta (61 Terefenko, 76 Bilicki), Wólczyński (61 Górniewicz), Kowalewski (61 A.Kotłowski), Iwański (61 Oczujda, 86 Terefenko), Solczak (61 Michał Mytych), Stasiak (61 Podedworny).