Sparing: Gwardia Koszalin - Drutex-Bytovia - 1:3 (0:3)

res
Bytowianie wygrali drugi mecz w trakcie przygotowań. Z prawej Roman Cech.
Bytowianie wygrali drugi mecz w trakcie przygotowań. Z prawej Roman Cech. Fot. Jacek Wójcik
Piłka nożna Czwartoligowa Gwardia Koszalin nie dała rady trzecioligowcom z bytowskiego Druteksu-Bytovii i przegrała 1:3 (0:3). W zespole z Bytowa zagrał Łukasz Jarosiewicz.

Dla koszalinian honorowego gola strzelił Sławomir Ogrodowczyk. Zdobywcy bramek dla Bytowa: Łukasz Jarosiewicz - 2, w tym jedna z rzutu karnego i Wojciech Pięta. Strzelec dwóch goli dla Druteksu-Bytovii to znany piłkarz z ekstraklasową przeszłością jako zawodnik Polonii Warszawa.

W jesiennych rozgrywkach sezonu 2009/2010 grał w usteckiej drużynie Jantar/Euro-Industry, która lideruje w słupskiej klasie okręgowej. Ten 29-letni napastnik sam zgłosił się do bytowskiego zespołu i chce w nim grać w wiosennych rozgrywkach Bałtyckiej III ligi. Trener Waldemar Walkusz zadowolony był z postawy tego gracza.

W sobotę na sztucznym boisku w Koszalinie dla bytowian był to piąty sparing w ramach przygotowań do wiosennego grania. Bilans kontrolek Druteksu-Bytovii to dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki.

- Ze sparingu na sparing nasza gra wygląda coraz lepiej, ale jest jeszcze sporo mankamentów. Właśnie nad ich wyeliminowaniem drużyna będzie jeszcze solidniej pracować - oświadczył Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii.

- Na razie sprawdzam ustawienie w tyle z trójką obrońców. Do rozpoczęcia rewanżowych spotkań trzecioligowych zostało jeszcze sporo czasu. Kadra powoli się krystalizuje.

Skład Druteksu-Bytovii w I połowie: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Maciejewski, Pufelski, P. Łapigrowski, Toczek, Pięta, Stanios, Markowski, Jarosiewicz.

Zestawienie bytowskiej jedenastki w drugiej połowie: Wolski, Cierson, Kasperowicz, Jóźwiak, Rekowski, Wirkus, Kowalski, Ciemniewski, Bryndal, Cech, Kraska.