Sparing: Karol Pęplino - Gryf II PGK Słupsk 3:1 (0:1) (zdjęcia)

Piłkę łapie bramkarz Karola Pęplino, Marcin Petrus.
Piłkę łapie bramkarz Karola Pęplino, Marcin Petrus. Fot. Jarosław Stencel
W towarzyskim meczu sparingowym wicelider słupskiej klasy okręgowej Karol Pęplino pokonał lidera klasy A, Gryfa II PGK Słupsk 3:1 (0:1).
Karol Peplino (klasa okregowa) wygral 3:1 w sparingu z Gryfem II PGK Slupsk.

Karol Pęplino - Gryf II Słupsk 3:1

Na początku spotkania bardzo aktywny był Adam Gołąb, który nękał rajdami z lewej strony obronę słupszczan. Z ponad 40 metrów na pustą bramkę uderzenia próbował Amadeusz Szpiter, ale futbolówka o metr minęła bramkę. Obie drużyny strzeliły też po nieuznanej bramce. Najpierw Łukasz Nikołajczyk, a potem Jarosław Górczyński. Szczęście dla gryfitów uśmiechnęło się pod koniec pierwszej połowy.

W 40 minucie mógł strzelić gola Tomasz Snochowski, ale jego strzał z 10 metrów obronił Marcin Petrus. Co się odwlecze, to nie uciecze i chwilę potem słupszczanie objęli prowadzenie. Do prostopadłej piłki wystartował Snochowski, minął wybiegającego Petrusa i strzelił do siatki.

Na początku drugiej odłony cieszyli się tym razem gospodarze. Najpierw w słupek uderzył Górczyński. Chwilę później z autu wrzucał Michał Nejman, błąd popełnił Paweł Mulawa, który niepewnie wyszedł do piłki i doświadczony Karol Petrus skorzystał z prezentu.

W 65 minucie prowadzenie mogli objąć słupszczanie, ale Bartłomiej Dziuban uderzył tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi po rzucie wolnym i strzale z 10 metrów Karol objął prowadzenie. W 79 minucie Mulawa wygrał pojedynek z Górczyńskim. Wynik ustalił Górczyński, po którego strzale głową z kilku metrów piłka odbiła się jeszcze od słupka.

Karol Pęplino - Gryf 95 II PGK Słupsk 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Snochowski (42), 1:1 Karol Petrus (52), 2:1 Radosław Wypych (71 - głową), 3:1 Jarosław Górczyński (90 - głową).

Karol: M. Petrus - Mettel, Markiewicz, Urbanowicz, Gołąb, Nejman, K. Petrus, Wypych, Ziembiński, Górczyński, Bokacz oraz D. Szmalc.

Gryf 95 II PGK: Paweł Mulawa - Kóniczuk (66 Rudzikiewicz), Wesołowski (66 Gruchot), Rudzikiewicz (46 S. Schulz), Świątczak (46 Podgórny), Snochowski (46 Ziółkowski), Piekarski, Gruchot (46 Bednarek), Dziuban (67 Szpiter), Szpiter (46 Komorowski), Nikołajczyk (46 Mateusz Mytych).