Sparing. Lech Poznań (ME) - Gryf Słupsk 0-1

Kolejne dobre spotkanie mają za sobą piłkarze Gryfa Słupsk. Tym razem na sztucznym boisku w Kołobrzegu pokonali drużynę Lecha Poznań (Młoda Ekstraklasa) 1:0 (1:0).

Pierwsza połowa to przewaga gryfitów, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. Tuż nad poprzeczką uderzali Marcin Kozłowski i Krzysztof Biegański. Bramkarz Lecha obronił strzały Karola Świdzińskiego i Honorata Stróża. Słupski pomocnik znalazł jednak sposób na pokonanie go w 44 minucie, kiedy silnym strzałem z 20 metrów zakończył akcję Kozłowskiego. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się.

Gryfici byli groźniejsi tworząc składne akcje. W 61 minucie po podaniu Sebastiana Kamińskiego Daniel Wiśniewski uderzył z pierwszej piłki, jednak minimalnie niecelnie. Następnie piłka po strzale Kamińskiego otarła się o poprzeczkę. Indywidualną akcją popisał się też Paweł Gorzała, jednak bramkarz zdołał obronić jego uderzenie. W końcówce gola wyrównującego zdobyć mogli goście. Paweł Mulawa faulował w polu karnym napastnika Lecha i sędzia podyktował rzut karny. Mulawa wspaniale wyczuł jednak intencje Ankudowicza i obronił. Chwilę potem do siatki trafił Jakubowski, ale był na pozycji spalonej.

Lech Poznań (ME) - Gryf Słupsk 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Honorat Stróż (44)

Gryf: Krymowski (46 Mulawa) - Sterczewski (84 Michalak), Sarna (90 Wesołowski), Prusaczyk, Siarnecki (68 Kozłowski), Kozłowski (46 Kamiński), Świdziński (46 Waleszczyk), Piekarski (71 Stróż), Andrychowski (73 Gorzała), Stróż (46 Pawluczenko), Biegański (46 Wiśniewski).