Sparing: Polonez Bobrowniki - Gryf II Słupsk 1:2 (1:0)

W poprzednim meczu ze Spartą Sycewice (na zdjęciu), rezerwy Gryfa przegrały 1:4, teraz w Damnie było znacznie lepiej. Fot. Jarosław Stencel
W niedzielne południe na boisko w Damnie wybiegli piłkarze Poloneza Bobrowniki (klasa okręgowa) i Gryfa II PGK Słupsk (klasa A). Po bramkach Dariusza Piechoty wygrali gryfici 2:1 (0:1).

Początkowe 30 minut gry nie należały do wybitnych. Zawodnicy obu drużyn nie wypracowali sobie praktycznie żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej, a gra toczyła się w środku pola. Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Tadeusza Wanata (były szkoleniowiec Gryfa). Prostopadłe podanie otrzymał Adrian Szamal, piłka poszła po rękach Marcina Rusakiewicza i wpadła do siatki. Na drugą część spotkania wyszedł Paweł Kryszałowicz oraz grający trener rezerw Grzegorz Bednarczyk i gra zaczęła wyglądać w ofensywie trochę lepiej.

Do wyrównania doprowadził grający w ataku bramkarz Dariusz Piechota. Otrzymał piłkę w polu karnym, przepchał się i ze stoickim spokojem pokonał Jacka Baka (były zawodnik Gryfa) z kilku metrów. Piechota wyprowadził gryfitów również na prowadzenie. Wykorzystał nieporozumienie w obronie Poloneza po którym piłka wpadła wprost pod jego nogi i nie namyślając sie długo uderzył ją w długi róg. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka. Wyrównać mógł po strzale głową Marcin Moszczyński (kolejny były gracz słupszczan), ale nie trafił czysto piłki i ta poleciała obok bramki.

Piechota mógł skompletować klasycznego hattricka, ale po dokładnym dośrodkowaniu Kryszałowicza przestrzelił głową z kilku metrów. Mecz prowadzili sędziowie Jarosław Boratyński (główny) oraz Karol Kublik i Przemysław Pagacz (liniowi), którzy takze w przeszłości reprezentowali barwy Gryfa. Powtórzył się wynik z IV ligi sprzed dwóch lat. Wtedy wygrała tutaj pierwsza drużyna Gryfa, takze w końcowych minutach meczu.

Polonez Bobrowniki - Gryf II PGK Słupsk 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Adrian Szamal (42), 1:1 Dariusz Piechota (68), 1:2 Dariusz Piechota (77)

Polonez: P. Kurczaba, B. Czarnuch, Moszczyński, Pietruszewski, P. Staszczuk, Dudzik, Skórcz, Kozłowski, Radoń, M. Staszczuk, Szamal oraz Bak, Skibiński, Pałucki.

Gryf 95 II PGK: Rusakiewicz - Ziółkowski, Kóniczuk (54 Bednarczyk), Ludko, Romanowicz, Sominka, Mytych, Świdziński (46 Szpiter), Piekarski, Piechota, B. Bukowski (46 Kryszałowicz).