Sparta Sycewice bliżej IV ligi. Pokonała w Skarszewach Wietcisę 3:2 (0:1)

Facebook Skarszewy
W pierwszym meczu barażowym o wejście do IV ligi, Sparta Sycewice wygrała w Skarszewach z tamtejszą Wietcisą 3:2.

Piłkarze Sparty Sycewice jechali na pierwszy mecz do Skarszew z dużymi nadziejami. Już na początku spotkania jednak prowadzenie objęli gospodarze po wrzutce z lewej strony. Z 10 metrów głową do siatki trafił kapitan miejscowego zespołu Bartosz Trzoska.

Piłkarzom Sparty nie było łatwo skonstruować dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Próbowali głównie strzałów z dystansu, ale strzały okazywały się być niecelne. Przed końcem pierwszej połowy daleką piłkę posłał do przodu jeden z zawodników Wietcisy do Krystiana Żołnierewicza, ale jego zamiary ubiegł dalekim wybiegiem bramkarz Sparty Sycewice Daniel Libigocki.

Ze strony Sparty indywidualnej akcji próbował Patryk Szabat, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

Doskonałą okazję miał jeszcze napastnik Wietcisy, który znalazł się na środku pola karnego, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Daniel Libigocki.

Początek drugiej połowy również zaczął się bardzo źle dla Sparty. Piłkę zagrywał Trzoska, a niefortunnie wybijał ją Jarosław Cudziło trafiając w samo okienko własnej bramki.

Dwie minuty potem po dośrodkowaniu z lewej strony jednego z zawodników Sparty sfaulował obrońca gospodarzy. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Bartosz Skierka. Potem dwa razy zakotłowało się pod bramką gospodarzy po dośrodkowaniach zawodników Sparty. Następnie Spartę przed utratą gola uratował słupek. Wyrównanie padło po strzale z pola karnego i krótkim podaniu z lewej strony. Następnie na lewej stronie pola karnego piłkę otrzymał Damian Kopciński i strzelił po długim rogu.

W sobotę o 17.00 w Sycewicach mecz z Chojniczanką II Chojnice.

Wietcisa Skarszewy - Sparta Sycewice 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Trzoska (12-głową), 2:0 Jarosław Cudziło (47-samobójcza), 2:1 Łukasz Skierka (50-karny), 2:2 Jarosław Cudziło (71), 2:3 Damian Kopciński (79)

Sparta: Libigocki - S.Schulz, Cudziło, Bobrowski, K.Klawikowski, Skierka (77 Terefenko), Szabat, Slusarz (53 Giersz), M.Budzyński, Kosiński (73 Kopciński), Gulbiński (53 Kiełczykowski).