Sparta Sycewice - Chojniczanka II Chojnice 2:3 (0:2)

Krzysztof Piotrkowski
W drugim meczu barażowym o wejście do IV ligi, Sparta Sycewice uległa Chojniczance II Chojnice 2:3 (0:2).

W pierwszym meczu w Skarszewach, Sparta pokonała Wietcisę 3:2. Zatem o wszystkim zadecyduje mecz za tydzień w Chojnicach, gdzie Chojniczanka II podejmować będzie zespół ze Skarszew. Gospodarzom wystarczy remis.

W 7. minucie doskonałą okazję miał Slusarz, ale nie trafił w bramkę. Minutę potem sytuacja się zemściła i po golu w długi róg goście objęli prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy faulował Jarosław Cudziło, a karnego na gola zamienił Michał Kalitta. Kolejną okazję mieli goście, ale dobrze interweniował Daniel Libigocki. Sytuacja się więc powtórzyła z pierwszego meczu. Sparta przegywała 0:2, a trener Marcin Rusakiewicz dokonał zmian. One okazały się bardzo dobre.

Po ładnej akcji gola kontaktowego uzyskał Łukasz Skierka. Chwilę potem w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kołtonowskim dobrze zachował się Libigocki. Następnie przekombinował doświadczony Emil Drozdowicz, a jego dobitka z bliska poszybowała obok słupka. W 68. minucie Damian Kopciński nastrzelił w rękę Jakuba Gąsiorowskiego i z rzutu karnego padło wyrównanie. Gospodarzom brakowało już tylko jednego gola, aby zakończyć rywalizację. Atakowali, ale to goście wyprowadzili ostateczny cios. Stanisław Wędzelewski uderzył płasko z 30 metrów. Libigocki miał ją na rękach, ale wybić nie zdołał. Piłka wpadła tuż przy słupku. Bramkarz Sparty wybronił jednak w kolejnej sytuacji sam na sam z rezerwowym Szymonem Galikowskim.

0:1 Michał Kalitta (8), 0:2 Michał Kalitta (41-karny), 1:2 Łukasz Skierka (53), 2:2 Łukasz Skierka (68-karny), 2:3 Stanisław Wędzelewski (88)

Sparta: Libigocki - Cudziło, Michalak, Bobrowski, Giersz (78 S.Schulz), K.Klawikowski, Szabat, Slusarz (59 Kopciński), Budzyński, Budziński (46 Kosiński), Terefenko (46 Skierka).

Chojniczanka: Gibas - Kołtonowski, Kasperowicz, Korczyc, Remiszka, Drozdowicz, Spychała, Wędzelewski, Gąsiorowski, Czerwiński, Kalitta oraz Tim Schopinski, Tomaszewski, Galikowski, Boniecki.