Sparta wywalczyła awans do IV ligi. Wyniki A i B klasy

Sparta może się cieszyć z awansu
Sparta może się cieszyć z awansu Sparta Sycewice Facebook
Spotkanie z Bytovią II wygrane przez Spartę Sycewice 4:1 zapewniło temu zespołowi mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej. Gratulujemy!

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu Sparty. Skutecznością popisał się obrońca Rafał Bobrowski. Kolejną swoją bramkę dołożył też Łukasz Skierka (56. bramka dla Sparty w tym sezonie w lidze i pucharach.

Od Studzienicach od pierwszych minut przewagę posiadali słupszczanie, którzy dłużej operowali piłką i budowali ataki. Trzecia dogodna sytuacja przyniosła gościom prowadzenie, kiedy w 14. minucie podanie od Mateusza Barszcza otrzymał Kacper Grabarczyk i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza Kaszubii. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gości to kwestia czasu, dość niespodziewanie w 27. minucie doszło do wyrównania. Prostopadłe podanie do Patryka Peli zdołał przeciąć za polem karnym Marcin Petrus, jednak do piłki dopadł Damian Jakubek i strzałem do pustej bramki doprowadził do wyrównania. W 30 minucie prowadzenie objęli gospodarze, kiedy piłkę w kuriozalny sposób do własnej bramki skierował Oskar Borkowski. W 33 minucie mogło dojść do wyrównania, jednak Kacper Grabarczyk przegrał pojedynek sam na sam z Pawłem Olejnikiem. W 40. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Patryk Pela, a piłka wylądowała na poprzeczce słupskiej bramki. Początek drugiej odsłony lepiej mogli rozpocząć podopieczni Grzegorza Rzepińskiego, kiedy z półwoleja strzelał Marcin Stoltman, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Gryfa. W kolejnych minutach to przewaga drużyny gości, jednak nie byli oni w stanie przebić się przez defensywę Kaszubii. Grający z kontry gospodarze w 55. minucie podwyższyli prowadzenie na 3:1 po skutecznym strzale głową Michała Borzyszkowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tym momencie mało kto spodziewał się, że drużyna ze Studzienic da wydrzeć sobie wygraną.

W 74. minucie gospodarze prowadzili jeszcze dwoma bramkami i wtedy nastąpił nokaut w wykonaniu słupskiej drużyny. W odstępstwie dwóch minut (74. i 76. minuta) dwukrotnie piłkę w bramce ulokował rezerwowy Łukasz Kowalik, doprowadzając tym samym do wyrównania. W 80. minucie znakomitą okazję na strzelenie czwartej bramki mieli studzieniczanie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się pod bramką gości, jednak instynktowna obrona strzału Klaudiusza Szultki z bliskiej odległości przez Marcin Petrusa zapobiegła stracie bramki. Ostateczny cios młodzi słupszczanie zadali w 84. minucie, kiedy z prawej strony piłkę dograł Michał Tołek, a Kacper Grabarczyk przytomnie uderzył piłkę przy słupku, nie dając szans na skuteczną interwencję Pawłowi Olejnikowi.

Gospodarze mieli wielką szansę na doprowadzenie do wyrównania w 87. minucie, kiedy sędzia Krzysztof Kwiatkowski dopatrzył się faulu w polu karnym Patryka Wólczyńskiego na Karolu Dargasie i wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Stoltman i przegrał ten pojedynek z Marcinem Petrusem, który wyczuł intencję strzelca.

Sparta Sycewice - Bytovia II Bytów 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Rafał Bobrowski (6), 2:0 Łukasz Skierka (13), 3:0 Rafał Bobrowski (25), 3:1 Jakub Malich (45), 4:1 Damian Kopciński (65)

Sparta: Libigocki (46 Ratajczyk) - Terefenko (46 Mytych), Giersz (65 P.Wójcik), Gulbiński, Kosiński, Skierka, Solczak, Kopciński, Michalak, Schulz.

Bytovia II: Leik, Wolski, Malich, Łangowski, Tochman, Spiczak Brzeziński, Treder, Damaschke, Konkel, M.Hinc, Demko.

Kaszubia Studzienice - KS Gryf Słupsk 3:4 (2:1)

Bramki: 0:1 Kacper Grabarczyk (14), 1:1 Damian Jakubek (27), 2:1 Oskar Borkowski (30 - samobójcza), 3:1 Michał Borzyszkowski (55 - głową), 3:2 Łukasz Kowalik (74), 3:3 Łukasz Kowalik (76), 3:4 Kacper Grabarczyk (84).

W 87 minucie Marcin Petrus obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Stoltmana.

Kaszubia: Olejnik - Fabian Szultka (75 Chirk), Stoltman, Artur Dargas, Czapiewski (83 Tywusik), Patryk Pela (46 Klaudiusz Szultka), Soldatke, Borzyszkowski, Prądziński, Kłopotek, Jakubek (80 Karol Dargas).

KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Wólczyński, Borkowski (67 Korewo), Barszcz, Mondrzejewski, Kozub, Olszowiec, Tołek, Świdroń (60 Kowalik), Grabarczyk.

Pozostałe wyniki: Sokół - MKS 2:3, Zawisza - Chrobry 5:1, Czarni - Wybrzeże 3:1, Echo - Barton 1:0, Jantaria - Myśliwiec 1:2, Leśnik - KS 2:1, Lipniczanka - Start 5:1.