Spartans Kobylnica zaliczył udane występy w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Brodnica (województwo kujawsko-pomorskie) była miejscem zawodów o Puchar Polski w karate z udziałem 150 uczestników. W tym gronie była dziewięcioosobowa ekipa Spartansa Kobylnica pod okiem szkoleniowców -mistrzów Marcina Gawlika i Zygmunta Podgórniaka.

Należy podkreślić, że wśród rywalizujących było sporo medalistów mistrzostw Europy i Pucharu Świata. W tak mocnej konkurencji nasi reprezentanci wywalczyli 4 medale: indywidualnie - dwa (złoty i srebrny) i drużynowo - też dwa (srebrny i brązowy). Pierwsze miejsce wywalczyła Izabela Burza w konkurencji kumite combat. Na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Burza (kumite veterans). Drużynowo: srebro w kumite rotacion przypadło ekipie w składzie: Ł. Burza, Z. Podgórniak i M. Gawlik; brąz w kumite rotacion (12 i 13 lat) zdobyli: Przemysław Burza, Łukasz Nowikow i Marcel Solak. Inni przedstawiciele Spartansa byli w czołówce, ale poza podium. Czwarte lokaty zajęli: Marcel Solak (kumite 10 i 11 lat) i Wiktoria Gawlik (kumite). Weronika Maciejewska była piąta (kumite) i szósta (kata). Karatecy i ich opiekunowie dziękują władzom gminy Kobylnica za wspieranie ich pracy szkoleniowej. To się opłaca, bo Kobylnica wymieniana jest nie tylko w komunikatach, ale też mówi się o niej w środowisku karateków w kraju. I tak trzymać! Dobra promocja jest skarbem.