Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Specjaliści będą bezpłatne w Słupsku prowadzić diagnozy i konsultacje dzieci z deficytami rozwojowymi

Zbigniew Marecki
Od 9 do 13 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. UNICEF w Słupsku odbędą się V Bezpłatne Konsultacje i Diagnozy prowadzone przez zespół specjalistów placówki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego. Celem zapowiadanych działań jest szeroko rozumiana promocja w zakresie oferty edukacyjnej, zwłaszcza dotycząca Wczesnego Wspomagania Rozwoju, prezentacja merytorycznych możliwości placówki oraz kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej.

Jednak najważniejszym zamierzeniem jest działanie na rzecz środowiska lokalnego; wspieranie mieszkańców w rozwiązywaniu ich życiowych problemów związanych z rozwojem i edukacją ich dzieci, zwłaszcza tych z deficytami rozwojowymi.

Korzystający z oferty placówki poddani zostają wstępnej, wielospecjalistycznej diagnozie, a rodzice /opiekunowie/ klientów zaopatrzeni zostają w niezbędną wiedzę i instruktaż dotyczący problemów, z jakimi się borykają.

Konsultacje będą też okazją do zapoznania się z ofertę edukacyjną Placówki, rodzajami terapii proponowanymi przez OSW, a także ofertą w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Rodzice/opiekunowie zostają pokierowani też do innych instytucji specjalistycznych, które pomogą im w rozwiązaniu problemów.

Sugerowane konsultacje ze specjalistami obejmą spotkania z pedagogiem specjalnym (oligofrenopedagogiem), psychologiem, logopedą, surdologopedą, neurologopedą, terapeutą integracji sensorycznej, fizjoterapeutą, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutą Metody Tomatisa i trenerem sensoplastyki.

Metoda Tomatisa to metoda treningu słuchowego, której głównym celem jest wspieranie funkcji słuchowej człowieka, w drodze czego nastąpić ma poprawa koncentracji, kreatywności, rozwój zdolności lingwistycznych i komunikacyjnych, jak również zwiększenie potencjału człowieka w nauce i rozwoju psychoruchowym (niektórzy nazywają ją formą muzykoterapii).

Metoda Alfreda Tomatisa jest skierowana zarówno do dzieci jak i dla dorosłych. Z powodzeniem można ją stosować u np.:

• Osób z zaburzeniami koncentracji uwagi które mają problem z przetwarzaniem słuchowym informacji
• Osób dyslektycznych
• Osób z sprzężoną niepełnosprawnością – Autyzm, Zespół Aspergera

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w funkcjonowaniu punktów nieodpłatnych porad prawnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza