Sporty walki. Medalowy zbiór zawodników MMAtaleo Słupsk (zdjęcia)

Z zawodów Pucharu Europy w Bydgoszczy słupszczanie wrócili z dwoma medalami. Kacper Wiśniewski zdobył złoto w kategorii wagowej do 70 kg wśród kadetów, a Kuba Kasiński wywalczył srebro w kategorii wagowej do 77 kg wśród juniorów.
Zawodnicy MMAtaleo Słupsk w ostatnim okresie osiągnęli wiele sukcesów.

Dwa medale udało się wywalczyć małym wojownikom MMAtaleo na pierwszym ich turnieju judo w Gdańsku. Sukces tym większy, że młodzi słupszczanie trenują dopiero od dwóch miesięcy. Srebrny medal wywalczyła Anastazja Przybyszewska, a brązowy medal zdobył Igor Pietrzak. Na siódmych pozycjach uplasowali się: Dominik Marszeniuk i Igor Trun.

Kolejny młody słupski talent Krystian Wiśniewski wstąpił w szeregi Armia Fight Night i zasilił dywizję 77 kg. Krystian zadebiutował w tym roku na gali Runda X DWM, gdzie w pierwszej rundzie efektownie pokonał Kacpra Ciemnego przez mataleo. Reprezentant MMAtaleo Słupsk miał tez bardzo bogatą karierę amatorską. Swoją karierę zawodową rozpoczął z rekordem 33-1.

Z brązowym medalem Mistrzostw Polski przyjechał do Słupska Miłosz Melchert. Zdobył go na zawodach, które odbyły się w Gliwicach. Miłosz walczył w wadze do 61 kg.

W Słupsku odbyło się także seminarium z byłem mistrzem federacji KSW Michałem Materlą. Spotkanie wzbudziło wielkie zainteresowanie, lecz sali przy ulicy Filmowej 1 na ten dzień nie udało się powiększyć. W ciągu jednego dnia zapełniły się wszystkie możliwe miejsca. Michał Materla przekazał uczestnikom treningu bardzo dużą wiedzę, a przekazanie jej było dla każdego zrozumiałe i szybkie do nauczenia.

Treningi

W grupie „junior" dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia mają w MMAtaleo treningi całkowicie za darmo, dzięki współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:30.

Treningi darmowe dla studentów w każdą sobotę o 10:00. Wszystko w sali przy ulicy Filmowej 1 w Słupsku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani