MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie w sprawie planu ochrony Parku Krajobrazowego Dolina Słupi

Wojciech Frelichowski
Jezioro Krzynia, jedno z kilkudziesięciu jezior na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.
Jezioro Krzynia, jedno z kilkudziesięciu jezior na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Wojciech Frelichowski
Park Krajobrazowy Dolina Słupi organizuje spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu planu ochrony Parku. Spotkanie odbędzie 5 października w siedzibie PK Dolina Słupi.

Prace nad planem ochrony Parku Krajobrazowego Dolina Słupi rozpoczęły się w 2019 roku. Sporządzenie takiego planu jest wytyczone szeregiem ustaw i rozporządzeń dotyczących ochronie przyrody.

Elementem procesu przygotowywania projektu planu jest zapewnienie udziału społeczeństwa. W tym celu zaplanowano przeprowadzenie warsztatów, konsultacji i spotkań grup zainteresowanych, a następnie analizę i wykorzystanie zgłoszonych uwag i wniosków.

Spotkanie, które odbędzie się 5 października będzie drugim takim działaniem z trzech zaplanowanych. Jego celem będzie przedyskutowanie wizji optymalnego funkcjonowania parku krajobrazowego i określenie listy celów do osiągnięcia, ustalenie, co z tej wizji jest osiągalne w okresie realizacji planu ochrony, ustalenie listy zagrożeń dla osiągnięcia celów ochrony oraz działań, które należy przeprowadzić, aby te cele osiągnąć. Ustalony zostanie także niezbędny system i sposoby monitoringu oraz wskazówki do planowania ochrony w dłuższej perspektywie czasowej.

Spotkanie odbędzie w siedzibie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi przy ul. Poniatowskiego 4a w Słupsku w sali edukacyjnej. Początek o godz. 10. Spotkanie jest dla zainteresowanych osób i instytucji.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zebranych osób konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa (mailem na adres [email protected] w terminie do 1 października), oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowywanie dystansu społecznego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o przyjęcie zasady delegowania jednego przedstawiciela z jednej instytucji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza